Eğilim Yoklamasının Denizli’ye Dinamizm Kazandıracağına İnanıyorum

Cumhuriyet Halk Partisi, alınması kesin gözü ile bakılan Merkezefendi Belediyesi için 23 Aralık Pazar günü eğilim yoklamasına gidiyor. Eğilim yoklaması öncesi açıklamalarda bulunan Merkezefendi Belediyesi Başkanı Aday Adayı Şeniz Süzek Doğan, “Eğilim yoklamasının Denizli’ye ve Merkezefendi’ye dinamizm kazandıracağına inanıyorum” dedi.

POLİTİKA 19.12.2018, 17:10 19.12.2018, 18:25
Eğilim Yoklamasının Denizli’ye Dinamizm Kazandıracağına İnanıyorum
banner1749

HABERDENİZLİ.COM

CHP Merkezefendi Belediye Başkan Aday Adayı Şeniz Süzek Doğan, önümüzdeki pazar günü gerçekleştirilmesi planlanan eğilim yoklaması hakkında açıklamalarda bulundu.

“EĞİLİM YOKLAMASI ŞENLİK HAVASINDA GEÇECEK”

“23 Aralık Pazar günü eğilim yoklaması olacak, heyecanla aday adayı arkadaşlarımızla çalışmamız devam ediyor” diyen Doğan, “Demokrasi taraftarı olduğum için sandık taraftarıyım da. Muhakkak ön seçim ve eğilim yoklaması olması gerektiğini her mecrada belirtmiştim. Genel merkezin takdiri de var. Genel seçimlerde süreç çok kısa olduğu için yapılamamıştı. Mutluyuz, eğilim yoklamasının Denizli’ye ve Merkezefendi’ye dinamizm kazandırdıracağına inanıyorum. Çıkacak arkadaşımız başkan adayımızdır. Halk anketi yapıldı. İstanbul’dan bir heyet geldi. Merkezefendi gibi nüfusun yüksek olduğu bir ilçede eğilim yoklaması kararı alındı. 1940 üyemiz var. Eğilim yoklaması şenlik havasında geçecek. Üyelerden gelen yorumlar çok uyumlu ve 2019 seçimlerinde de  bu eğilim yoklamasının olumlu olacağına inanıyorum. Bizim hedefimiz 2019 yılında Merkezefendi Belediyesi’ni Cumhuriyet Halk Partili yapmak. Partililerimizi sandığa davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

“SEÇİMİ KAZANMANIN VE KAYBETMENİN NE OLDUĞUNU BİLİYORUM”

Bu sürecin kendisine zor gelmediğine değinen Doğan, “Siyasetin içerisinde olan bir aileden geliyorum. Seçim kazanmanın ve seçim kaybetmenin ne olduğunu biliyorum. Merkezefendi ve Denizli için yapmak istediklerim var. Eşim ve ailemin desteği çok kolaylaştırıyor. Akşam geç saatlerde eve gidiyorum. Bana neler yaptığımı sorduklarında ‘Bugün az çalışmışsın, daha çok çalışmalısın’ sözleri ile destek oluyorlar. Eşimde avukat, artık dosyalarım ona emanet. Artık seçim için daha çok çalışıyorum” dedi.

“İNSAN ŞİARI İLE YOLA ÇIKTIK”

İnsan şiarı ile yola çıktıklarını ve projelerini bu yönde olacağını belirten Doğan, “İnsana yatırım yok. Merkezefendi’de hizmet gitmeyen bölgelerimiz var. Her bölgenin ihtiyacına göre hizmetimiz olacak. Sümer’de iş çıkışlarında nasıl trafik sorunu varsa, bunu çözmemiz gerekiyor. Kadınların iş imkanlarını arttıracağız. Kadınlarla farklı etkinlikleri götüreceğiz. Daha önce Merkezefendi Belediyesi meclis üyesi olduğum için, her mahallenin sorun ve sıkıntılarını biliyorum, bu konuda şanslıyım. Tekstilde veya mermer fabrikasında çalışan bir kadın arkadaşımın çocuğunun güvenli şekilde annesi, babası gelinceye kadar bakılacağı bir yer olanağı sunacağız. Aziz Başkanımız İzmir’de el sanatları için çok güzel projeler yaptı. Kadınlarımız için bunları yapacağız. Tekstil, tarım ve mermercilerimizi destekleyeceğiz. İnsanlar hayata geldiklerinden pişman olmamalı. Kültür ve sanat alanında etkinlikleri çoğaltacağız. Bayramyeri Meydanı ile ilgili çok güzel bir projem var. Bu sayede tarihi Kaleiçi Çarşı’mızı da hareketlendirmiş olacağız” dedi.

İKİ BAŞKANI KENDİSİNE ÖRNEK ALIYOR

Kendisine örnek aldığı iki büyükşehir belediye başkanı olduğunu anlatan Doğan, “Büyükerşen hocamızı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu’nu çok beğeniyorum. İnanılmaz projeler gerçekleştirdiler.  Belediyeye çok maliyet yaratmadan harika işler çıkardılar” dedi.
Son olarak Denizlili seçmenlere seslenen Doğan, “Merkezefendi’ye yeni bir çehre kazandıracağız. İlçede yaşayanların yüzü gülecek ve ayrıcalıkları olacak” dedi.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)