DENİZLİ'NİN EN GENÇ MUHTAR ADAYI

Türkiye genelinde belediye başkan adaylarının kimler olacağı merak edilirken mahalli idarelerin en küçük birimi olan muhtarlıklarda da adaylar çıkmaya başladı.

POLİTİKA 14.11.2013, 15:39 14.11.2013, 15:47
DENİZLİ'NİN EN GENÇ MUHTAR ADAYI
banner1665

Türkiye genelinde belediye başkan adaylarının kimler olacağı merak edilirken mahalli idarelerin en küçük birimi olan muhtarlıklarda da adaylar çıkmaya başladı. Denizli’de Servergazi Mahallesi’nin en genç kadın muhtar adayı, 27 yaşındaki Sevhan Demirel oldu. Aynı mahallede doğup büyüdüğünü, Rize’deki Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Çay Eksperliği bölümünden mezun olduğunu belirten Demirel, muhtarlığın bir emeklilik makamı olmaması gerektiğini savunuyor: “Genç demek, yeni fikir ve özveri demek. Genç insan her zaman daha iyi düşünür, daha iyi ileriyi görür, güzelliklere açıktır ve hayata pozitif bakar. Tabii ki büyüklerimize saygımız sonsuz fakat sadece Servergazi değil, bütün mahallelerde olan eski sistemin değişmesini, muhtarlıkların artık gençlere verilmesini istiyorum.”

'MUHTARLIK EVRAKLARINDAN ÜCRET ALINMAYACAK
'Ailesinin de büyük destek verdiğini söyleyen Sevhan Demirel, muhtar olursa mahallede her hafta bir meclis kurma vaadinde bulunuyor: “O mecliste mahallelinin derdini, sıkıntısını dinleyeceğiz. İnsanlar, bu mecliste hiç çekinmeden düşüncelerini ve isteklerini dile getirebilecek. Muhtarlık olarak, yardıma muhtaç öğrencilere burs imkanı sağlayacağız. Dar gelirli, evlenmek isteyen çiftler için bir alan tahsis edeceğiz, o alanda düğünlerini yapabilecekler. Muhtarlığımız tarafından yapılacak evrak işlemlerinden de ücret talep edilmeyecek.
Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (1)
YILMAZ EKEN 7 yıl önce
devlet ne zaman zor durumda olursa hep sokağa çıkan, canı pahasına memleket sevdasına düşenler hep gençler olmuştur. yaşlılar sadece emekli ikramiyesi ve maaş zammı için basın açıklaması yapmak üzere sokağa çıkar, aradaki fark bariz bellidir... gençlerin enerjisinden yararlanılması kanatindeyim. bu kardeşimiz bugün mahalle idaresinde tecrübe kazanmalıki yarın belediye idare ederken bocalamasın. lafı daha fazla uzatmadan kesinlikle desteklediğimi belirtmek istiyorum. sevhan kardeşimede siyaset hayatında hep doğruluk ve dürüstlükten yana olmasını temenni ediyorum.