Denizli’de Hangi İlçe, Hangi Cumhurbaşkanı Adayına Oy Verdi

Kesin olmayan sonuçlara göre; Recep Tayyip Erdoğan yeniden Cumhurbaşkanı seçildi..  Denizli’de oy sayma işleminin yüzde  99.9’u tamamlandı.  Recep Tayyip Erdoğan Denizli’de yüzde 47.8 9 oranında oy alırken en çok oy yüzde 68.9 ile Çameli’den çıktı. 

Denizli’de Hangi İlçe, Hangi Cumhurbaşkanı Adayına Oy Verdi

HABERDENİZLİ.COM

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri saat 17.00 itibariyle tamamlandı. Kesin olmayan sonuçlara göre; Recep Tayyip Erdoğan yeniden Cumhurbaşkanı oldu. Erdoğan ilk partili Cumhurbaşkanı olarak tarihe geçti.  Sonuçların açıklanmasının ardından AK Partili binlere sokaklara çıkarak zafer turları attı. 

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE İLÇELERİN OY ORANLARI 

Sabah saat 08.00’da başlayan oy verme işlemi saat 17.00 itibariyle tamamlandı.  Bu saat itibariyle açılan sandıklarda ilk olarak Cumhurbaşkanlığı oyları sayılmaya başladı.  Yüksek seçim Kurulunun saat 18.45 itibariyle seçim yasağını kaldırmasıyla sonuçlar basın yayın organlarında görülmeye başladı. 
Denizli’de Cumhurbaşkanlığı oylarının yüzde 99.9’’nıun sayımı gerçekleşti. Yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan Denizli’de yüzde 47.8 oranın da oy alırken en çok oy oranı Çameli’den çıktı. 

İşte ilçelerin Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları; 

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 00:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER