Denizli teşkilatı Bahçeli’nin yanında

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli İl Başkanı Mehmet Fevzi Yeniçeri, 4 Kasım’da yapılacak kongrede Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli’nin arkasından yürüyeceklerini söyledi.

Denizli teşkilatı Bahçeli’nin yanında

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli İl Başkanı Mehmet Fevzi Yeniçeri, 4 Kasım’da yapılacak kongrede Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli’nin arkasından yürüyeceklerini söyledi. 4 Kasım 2012 günü yapılacak 10. olağan kongre öncesi yaptığı yazılı açıklamada, MHP’nin Türkiye’nin bu ülkenin mihenk taşı olduğunu belirten İl Başkanı Yeniceri, “Varlığı nasıl tartışılamazsa yokluğu bu milletin yokluğuyla eş değerdir. Bizler bu bilinçle partiye, ideolojiye ve liderimize sahip çıkarak çalışmalarımıza devam etmekteyiz. MHP Türk Siyasi Hayatının en demokratik partilerinden biridir. 43 yıllık köklü geleneği olan MHP demokratik sınavlardan hep alnının akıyla çıktı. Yıllardır yaşanan il kongrelerinde birden fazla, hatta çoğu illerde ilimizde olduğu gibi 3-4 aday yarıştığı halde delegenin hür iradesine hiç kimse müdahale etmedi. Başka partilerde olduğu gibi adaylar genel merkeze çağırılıp, tek adaya indirilmedi. Genel Başkanlık yarısında da kimseye sen aday olamazsın denilmedi. Kimsenin adaylığına engel olmak için uğraşılmadı. Aksine genel başkanımız aday olacaklara, tüzük gereği verilmesi gereken imzalar konusunda yardımcı olacağını açıkladı. Zaten ülkücü ülkücünün rakibi olmaz ancak alternatifi olabilir. 4 Kasım'daki kongre için birçok arkadaşımız genel başkan adaylığını açıkladı.” dedi.
Lider ülke Türkiye
MHP Denizli İl Teşkilatı olarak genel Başkan Bahçeli’nin arkasından yürümekten onur duyacaklarını dile getiren Yeniçeri, “MHP gibi büyük bir partide, ülkücülük gibi kutsal bir davada liderlik hiç kuşkusuz, bilgi, birikim, deneyim ve önderlik ister. Bizler dün olduğu gibi, bugün de bu vasıfların hepsini taşıyan ve önderliğinden asla kuşku duymadığımız Dr. Devlet Bahçeli’nin arkasından yürümekten onur duyacağız. MHP liderliği demek, milliyetçi ve vatanseverler için bağımsız Türkiye liderliği demektir, Türk dünyasının liderliği demektir. Bu ülkü ve inançla liderimiz Dr. Devlet Bahçeli rahmetli başbuğumuz Alparslan Türkeş’in vefatından beri aralıksız çalışmakta, mücadelesini sürdürmektedir. Ülkenin geçtiği kritik süreçte MHP üzerine düşeni yapacaktır. Bizler de bu süreçte bulunduğumuz illerde genel merkezimizin politikalarını milletimize aktarmaya çalışacağız. Duruşumuz ve birikimimizle milletimizin yaşadığı sıkıntıların çözümü olduğumuzu ispatlayacağız. 4 Kasım’da yapılacak olan büyük kongremizde liderimizin işaret ettiği yoldan yürüyecek ve bu inançla lider ülke Türkiye idealinde çalışacağız” diye konuştu. 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2012, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER