banner1348

CHP Merkezefendi'de Deprem İstifalar Ardı Ardına Geldi

Denizli CHP Merkezefendi İlçe Yönetiminde aday çatlağı. 3 aday adayının olduğu ilçede ilçe başkanının aday konusunda kararın verilmesini istemesi 3 üyenin istifası ile sonuçlandı.

CHP Merkezefendi'de Deprem İstifalar Ardı Ardına Geldi

HABERDENİZLİ.COM

31 Mart 20118'de yapılacak olan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisinin en güçlü olduğu yerlerden olan Merkezefendi’de adaylık konusunda gelişmeler devam ediyor. Eğitimci Sabri Yıldız, eski ilçe başkanı Sedat Demirci ve Avukat Şeniz Süzek Doğan’ın aday adaylığı için başvuruda bulunduğu ilçede, İlçe Başkanı Tolga Varlıker’in ön seçim konusunda görüş bildirmesinin ardından yönetim kurulunda farklı konuşmaların geçtiği iddia edildi.

19 Kasım’da gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında Avukat Şeniz Süzek Doğan konusunda görüş bildiren Varlıker’in iddiaya göre ön seçimden vazgeçip Doğan’ı kesin aday olarak genel merkeze sunma teklifinde bulunduğu öğrenildi. Başkanın bu açıklamasının ardından 3 üyenin istifa ettiği öğrenildi. Üyelerin dışlanarak, 17 kişinin kararının yanlış olduğunu belirten yönetim kurulu üyeleri; Neriman Ersoy, Ayşe Üge, Tülin Kut istifa ettiler. Hüsamettin Bozdağ’ın ise yarın istifa edeceği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER