CHP'li Çapar ihraç edildi

Denizli'de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Avukat Bekir Çapar, geçen Aralık ayında kesin ihraç istemiyle sevk edildiği CHP İl Disiplin Kurulu tarafından partiden ihraç edildi. Çapar, kararın kendisi için geçersiz olduğunu, CHP'ye olan gönül bağlılığını kimsenin koparamayacağını söyledi. 

CHP'li Çapar ihraç edildi

CHP İl Disiplin Kurulu, dün akşam Mustafa Pelek başkanlığında toplanarak, Denizli Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Avukat Bekir Çapar'ın ihracıyla ilgili Bekilli İlçe Örgütü'nün istemini ele aldı. İl Disiplin Kurulu, toplantıda Çapar'ın ihracına karar verdi. Büyükşehir Belediye Meclisi'nin etkin üyelerinden olan ve geçmiş yıllarda İl Genel Meclis Üyeliği de yapan Çapar, Aralık­ 2016'da 'Parti ilke ve grup kararlarına uymadığı' iddiasıyla CHP Bekilli İlçe Örgütü'nün talebiyle kesin ihraç istemiyle disipline verilmişti. Çapar'ın ihracıyla CHP'nin Büyükşehir Belediye Meclisi'ndeki üye sayısı 17'ye düştü. 

Bekir Çapar, ihraç kararının kendisine ulaşmadığını belirterek, "CHP İl Disiplin kurulu böyle bir karar verdiyse, bu şahsımca geçersizdir. Anadolu Müdafaai Hukuk Cemiyeti'nin köklerinden doğan ve Mustafa Kemal Paşa'mızın devrim ve ilkelerine olan bağlılığım devam edecektir. Ülkemizin gündemi bu kadar ağırken, CHP'nin ihraçlarla gündeme gelmesi, bu kararı verenlere ait olacak bir vebaldir. Kararla ilgili itiraz haklarımı kullanmayacağım. Yargısal haklarımı ise kullanacağım. CHP'ye olan gönül bağımı kimse koparamaz" dedi. 

CHP İl Başkanı Teoman Sancar ise, kararın kendisine yazılı olarak ulaşmadığını söyledi.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2017, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243