CAM SANDIKLARDA OYLARI PATLATIN GİTSİN

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bu seçimlerde iradenizi iktidardan çekin, oy kaybı yaptırın.

POLİTİKA 01.02.2014, 09:57 01.02.2014, 10:04
CAM SANDIKLARDA OYLARI PATLATIN GİTSİN
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bu seçimlerde iradenizi iktidardan çekin, oy kaybı yaptırın. İktidar sandıkta yediği tokatla bundan sonra Ankara’da bile dolaşamasın” dedi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Denizli temasları kapsamında Tavas ve Kale ilçelerini ziyaret etti. Gittiği ilçelerde kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılanan Bahçeli, Kale ilçesine davul zurna eşliğinde girdi. Kale Belediye Başkanı İsmail Yarımca, Devlet Bahçeli’nin elini öperek karşıladı. Çarşı Meydanı’nda kurulan platformun üzerine çıkan Bahçeli, bozkurt işaretiyle vatandaşları selamladı.
Vatandaşlara hitap eden Bahçeli, seçimlerde Kale Belediye Başkan adayı İsmail Yarımca için oy istedi. Yarımca’yı Kalelilere emanet ettiğini belirten Bahçeli, “Bu alkışlar ve çığlıklar sandıkta da olmalı. Şimdi sandıklar da camdan. Bu camekan sandığı patlatın gitsin. Hem İsmail Yarımca hem de büyükşehri belediye başkan adayımız Ali İpek size emanet” dedi.

“BAŞBAKAN ALİ KIRAN BAŞKESEN OLMUŞTUR”
AK Parti’nin iktidara gelmesinin ardından 11 yıl geçtiğini ifade eden Bahçeli, “Bunca yıldır iktidarda olunca ne yaptı diye bakıyoruz. AK Parti bir diktatör yetiştirme gayesini temel aldı. Astığım astık kestiğim kestik bir anlayışı Türkiye’nin başına oturtmak istemiştir. Recep Tayyip Erdoğan artık Başbakan değil ali kıran baş kesen olmuştur. Şımarmıştır. Etrafındaki yalakalar artmıştır. Türkiye’de ben her şeyi yaparım derken, bir yandan demokratik açılım diyor. Bir taraftan da diktatör davranışlarıyla işler yapıyor. Sonra da ‘Ben bu kadar güçlüyüm ülkenin de kaynakları var. Bunu milletimize nohut ve kömür olarak dağıtırken ben de boş durmayayım’ diyerek yolsuzluk ve rüşvetle etrafını beslemiştir. Bu rüşvet ve yolsuzluk tehlikeli bir hastalıktır. İnsanları çürütür. Ben yiyorum sen yemiyorsun kavgasını çıkarır. Kim olursa olsun bunun önünün kesilmesi gerekir’’ diye konuştu.

17 ARALIK OPERASYONU
Başbakan’ın 17 Aralık operasyonunda yanlış davrandığını savunan Bahçeli, “Başbakan, savcıların başlattığı operasyonda bakan çocukları, bürokratlar, banka müdürleri ortaya çıktığında bunların yargıya çıkması gerekir deseydi bugün Recep Tayyip Erdoğan başka birisi olurdu. Ama bunu yapmadı” dedi.
Yerel seçimlerde özellikle AK Parti’ye oy veren vatandaşa büyük iş düştüğünü ifade eden Bahçeli, “AK Parti’ye oy vermiş kardeşlerime sesleniyorum. Siz bunları yüzde 50’yle iktidar yaptınız. Yolsuzluk ve rüşvette sizin payınız yok. Bunu yakın çevresi yapıyor. Bunun vicdan azabını hepiniz çekiyorsunuz. Bu seçimlerde iradenizi iktidardan çekin, oy kaybı yaptırın. İktidar aldığı tokatla bundan sonra Ankara’da bile dolaşamayacak” dedi.
Ülkenin gidişatının kötüye gittiğini iddia eden Bahçeli, “Bu hükümetin oyununu bozmak lazım. AKP’nin yaptığı yanlışlardan kurtarmak lazım. Herkese çete diyor, hain diyor. Kalkıyor ‘İninize kadar gireceğiz’ diyor. Bırak başkasının inini sen önce kendi inine bak” diye konuştu.
Konuşmanın ardından Kale ilçesinde yapımım tamamlanan tesislerin açılışını yaparak kurdeleyi kesti.

Kaynak: haberdenizli.com
banner1640
Yorumlar (0)