‘Büyükşehir’i anlatınca bize hak veriyorlar

AK Parti Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak, ilçe, belde ve köyleri ziyaret ederek Büyükşehir Yasası’nı anlatmaya devam ettiklerini söyledi.

‘Büyükşehir’i anlatınca bize hak veriyorlar

AK Parti Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak, ilçe, belde ve köyleri ziyaret ederek Büyükşehir Yasası’nı anlatmaya devam ettiklerini söyledi. Büyükşehir statüsüne kavuşan Denizli’de kaynakların artması ile birlikte yapılacak hizmetleri anlattıklarında dinleyen herkesin kendilerine hak verdiğini belirten Dalbudak, “Büyükşehir Yasası’nı anlatmak için gittiğimiz yerlerde çok güzel tepkilerle karşılaşıyoruz. Vatandaşın en büyük endişesi su ve emlak vergilerinin artması. Böyle bir şey yok. Mevcut rakamın dörtte birinden fazla artış yapılamayacak. Kapatılacak beldelerimize gönderilen para personel ücretlerine yetmiyordu. Köylere il özel idaresi tarafından yatırımlar yapılırken beldeler bundan mahrum kalıyordu. Bunu gören vatandaşlarda isyan ediyordu. Belde belediyeleri bugüne kadar tabela belediyeciliği yaptı. Büyükşehir Yasası ile mahalle olan beldelerimizde hizmet alabilecek. Halkımıza bunları anlattığımızda bize hak veriyorlar. Hizmetler yapılmaya başlandığın da ise herkes büyükşehirin faydalarını yaşayarak görmeye başlayacak” diye konuştu. Milletvekili Nurcan Dalbudak, Çamlık Ofis’te basın toplantısı düzenledi.
Muhalefet yok
Denizli’de muhalefetin olmadığını, muhalefetsizlikten sıkıldıklarını belirten Dalbudak, “AK Parti’nin projeleri ile ilgili olarak eleştiri yapamayan muhalefet, ‘çamur at, izi kalsın’ mantığı ile açıklamalar yapıyor. Ancak birine çamur atacaksanız o çamur sizin elinize de bulaşır. Bu Denizli’de neyse Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünde de öyle. Ne yazık ki kişisel çekişmelerle TBMM’de halkın kürsüsü işgal ediliyor. Yasal düzenlemelerin ve bütçe görüşmeleri sırasında bile muhalefet partisi milletvekilleri kürsüye çıkarak tutuklu milletvekillerini ve ana dilde eğitim verilmesini konuşuyor. Diğer milletvekilleri gibi bende muhalefetsizlikten sıkılıyorum. Aslında meclis kürsüsünde verilen konuşma süresi yeterli, halkımız ülkemiz için daha neler yapacağımızı konuşsak daha güzel olacak. Ne yazık ki istemediğimiz kavga gürültü sahnelerini yaşıyoruz AK Parti haricindeki Denizli milletvekilleri resmi programları da davet ediliyor. Ancak ilimizde yapılan güzel hizmetlerin açılışında veya temel atmasında muhalefet partisi milletvekillerini ne yazık ki göremiyoruz” diye konuştu.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2012, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER