‘Büyükşehir’ anayasaya aykırıdır

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, Büyükşehir yasasının anayasaya aykırı olduğunu ileri sürdü.

‘Büyükşehir’ anayasaya aykırıdır

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, Büyükşehir yasasının anayasaya aykırı olduğunu ileri sürdü. Ayhan, “Büyükşehir Yasası, anadilde eğitim ve federalleşmenin önünü açacaktır. Büyükşehir yasası anayasaya aykırı, ancak Oslo’da verilen sözlere uygundur” dedi. MHP il başkanlığının düzenlediği teşkilat toplantısı Çatalçeşme Oda Tiyatrosunda yapıldı. Toplantıya MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, İl Başkanı Mehmet Fevzi Yeniçeri, Merkez İlçe Başkanı Fırat Dağdeviren, Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Çelik, Türk Ocakları Başkanı Mehmet Baylan, belediye başkanları, İl genel ve belediye meclis üyeleri, ilçe başkanları ve partililer katıldı. Açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Yeniceri, “Yerel yönetimler yasasıyla eyalet sistemi yavaş yavaş milletimize kabul ettirmeye çalışan bir iktidarla karşı karşıyayız. Bu iktidarın politikaları yüzünden tüm komşularımızla düşman haline geliniş ve demokrasi söylemleriyle Irak ve Suriye’deki Kürt oluşumlarına göz yumulmuştur.” Diye konuştu. MHP’nin tek hedefinin hem ülkede hem de Denizli’de iktidara gelmek olduğunu kaydeden Yeniçeri, “Bunun içinde halkın içinde olmalıyız. Gitmedik ilçe, belde, köy, mahalle bırakmamalıyız. Öncelikle yapmamız gereken yerel siyaseti üst seviyede yapmaktır. Özellikle 2014’de yapılacak olan yerel seçimlerde partimizi Denizli’de zafere taşıyacak planlamayı ve çalışmayı yapacağız” şeklinde konuştu.
Ayhan, AK Parti’yi toplama motora benzetti
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Ayhan’da, ülkenin yönetilebilir olmaktan çıktığını ileri sürerek, “Bugün ülkemiz toplama motor parçalarından oluşmuş bir siyasi partiyle yönetiliyor. ANAP ve DYP bu durumda toplama motor parçalarını oluşturuyor. Ama MHP dün vardı, bugün de var yarında olacaktır. MHP’nin meclis dışında kalması için ellerinden geleni yapanlar bugün bunu başaramayacaklarını anlamışlardır” dedi. Hükümetin bugün gelinen noktada teröre teslim olduğunu belirten Ayhan, “AK Parti hem içeride hem de dışarıda teröre teslim olmuştur. Her gün içimizi yakan şehit haberleri gelmeye devam etmektedir. Hükümetin hazırladığı büyükşehir yasası anayasaya aykırıdır. Bu yasa anadilde eğitim ve federalleşmenin önünü açacaktır. Ekonomide izlenen politika vatandaşı kursağından kısmaya yönelik politikadır” diye konuştu.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2012, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER