Büyük kongremiz demokrasi şölenine dönüşecek

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bursa Milletvekili ve Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, 4 Kasım’da MHP’nin yeni genel başkanının seçileceği 10. olağan kongrenin demokrasi şöleni şeklinde geçeceğini söyledi.

POLİTİKA 17.09.2012, 10:02 17.09.2012, 10:04
Büyük kongremiz demokrasi şölenine dönüşecek

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bursa Milletvekili ve Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, 4 Kasım’da MHP’nin yeni genel başkanının seçileceği 10. olağan kongrenin demokrasi şöleni şeklinde geçeceğini söyledi. MHP Denizli İl İstişare Kurulu toplantısına katılma üzere kente gelen MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’a aynı zamanda Denizli Milletvekili olan MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan da eşlik etti. Esnaf sarayı to0plantı salonunda partililerle bir araya gelen Büyükataman, MHP’nin 4 Kasım’da gerçekleştireceği büyük kongresi ile ilgili soruları cevaplandırdı. Büyükataman, “MHP’nin tüm il ve ilçe kongreleri tam bir olgunluk içinde gerçekleştirildi. Çok adaylı kongreler yaptık. MHP’nin bu konudaki olgunluğuna delalet edecek olan bu sürecin taçlanacağı son kongremiz 10. olağan büyük kongremizdir. Bu süreçte ilçe ve il kongrelerimizde nasıl ki hizmete talip olma hususunda çok sayıda arkadaşımız yarıştıysa genel başmanlık konusunda da aday olmayı düşünen, bu niyetini kamuoyuna ilan edip paylaşan arkadaşlarımız var. Önümüzdeki günlerde yeni arkadaşlar da aday olabilir” dedi.

Aday sayısı fazla

MHP’nin iktidar hedefiyle yola çıktığını ifade eden Büyükataman, “Tam bir demokrasi şöleni içerisinde ve büyük bir olgunlukla MHP’nin ilkelerine, geleneklerine, ahlak anlayışına uygun, nezaket içerisinde bu süreci geçireceğiz. Bir çık arkadaşımız genel başkanlık için adaylığını açıkladı. Önümüzdeki günlerde de adaylığını açıklayacak olan arkadaşlarımız olabilir. Sonuçta da delege arkadaşlarımızın uygun bulduğu genel başkan adayımızı 4 Kasım da seçeceğiz. İnşallah güzel bir kongre olacak. Bütün hazırlıklarımızı eksiksiz yerine getirmenin gayreti içindeyiz. 4 Kasım MHP’nin şöleni olacak.” diye konuştu. MHP İl Başkanı Mehmet Fevzi Yeniceri’de, hedeflerinin 2013’te yapılacak yerel seçimde belediye başkanlığını kazanmak, 2015’te yapılacak seçimde de iktidara gelmek olduğunu söyledi. MHP Denizli İl İstişare toplantısı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)