BBP Denizli İlçe Başkanı Akıncı ‘İdam cezasının geri gelmesini istiyoruz’

Büyük Birlik Partisi (BBP) Merkez İlçe Başkanı Zekeriya Akıncı, terörist eylemler içinde olan, eylem talimatı veren ve küçük yaşta çocuklarımızı kaçırıp, namusunu kirletip daha sonra da öldürenler için idam cezasının mutlaka geri getirilmesini istediklerini söyledi.

BBP Denizli İlçe Başkanı Akıncı ‘İdam cezasının geri gelmesini istiyoruz’

Büyük Birlik Partisi (BBP) Denizli Merkez İlçe Başkanı Zekeriya Akıncı, terörist eylemler içinde olan, eylem talimatı veren ve küçük yaşta çocuklarımızı kaçırıp, namusunu kirletip daha sonra da öldürenler için idam cezasının mutlaka geri getirilmesini istediklerini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının ardından idam tartışmalarının yeniden gündeme geldiğini hatırlatan Denizli Merkez İlçe Başkanı Akıncı, “İdam cezasının geri gelmesi için parti olarak imza kampanyaları düzenlemiştik. Kampanyamız kapsamında topladığımız 2 milyon imzayı da TBMM’ye sunmuştuk. Parti olarak biz idam cezasının gelmesinde ısrarcıyız. Toplumumuzun büyük bölümü de bizimle aynı görüşte” diye konuştu. Hiçbir PKK’lıya idam cezasının uygulanmadığını ileri süren Akıncı, “İdam cezası ülkemizde 2001 yılına kadar vardı. Ancak hiçbir PKK’lıya uygulanmadı. BBP olarak mutlaka idam cezasının geri getirilmesini ve iki grup için uygulanmasını istiyoruz. Bunlardan birincisi bizzat eylem içinde olan, bu talimatı veren PKK'lı teröristler için, ikincisi de küçük yaşta çocuklarımızı kaçırıp, namusunu kirletip daha sonra da öldürenler için idam cezasının mutlaka geri getirilmesini istiyoruz. Bir an önce en azından bu iki kesim için Türkiye'de idam cezasının geri getirilmesini istiyoruz. Etkin bir yaptırım olarak suçları azaltacaktır, terörle mücadelede müspet bir faktör olarak başarıyı getirecek, kamu vicdanını tatmin edecek ve adaletin tesis edilmesini sağlayacaktır.” diye konuştu.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2012, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER