AK Partiyle kadınlar karar organlarında görev almaya başladı

AK Parti Denizli İl Kadın Kolu Başkanı Peral Uluköy, kadınların AK Partiyle birlikte karar mekanizmalarında daha fazla temsil hakkına kavuştuklarını söyledi.

AK Partiyle kadınlar karar organlarında görev almaya başladı

AK Parti Denizli İl Kadın Kolu Başkanı Peral Uluköy, kadınların AK Partiyle birlikte karar mekanizmalarında daha fazla temsil hakkına kavuştuklarını söyledi. Gelişmiş ülkelerde olduğu gibi kadın hakları konusunda da Türkiye’de önemli adımlar atıldığını, özellikle AK Parti iktidarı döneminde daha güçlü bir şekilde atılmaya devam edildiğini belirten Uluköy, “Kadınlarımıza, 5 Aralık 1934’te Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edilen yasayla seçme ve seçilme hakkı tanınarak yasalar önünde erkeklerle eşit haklar verilmiştir. Fakat ne gariptir ki, yıllar önce kadınlara tanınan bu haklar sadece yasal çerçevede kalmış, siyasetteki tecellisine baktığımızda da maalesef hiç de arzu edilen rakamlara ulaşamamıştır. Atatürk’ün kadınlarımız için yaktığı bu ışık AK Parti’yle kendini gün yüzüne çıkarmış, kadınlar artık karar organlarında yer almaya başlamışlardır. Cumhuriyet tarihine bakıldığında en çok kadının siyaset de karar mekanizmalarında yer aldığı dönem AK Parti dönemi olmuştur. Bu biz kadınlar için bir övünç kaynağıdır” dedi. Parti binasında kadına seçme ve seçilme hakkının verilmesinin 78. yıl dönümü ile ilgili olarak basın toplantısı düzenleyen Uluköy, kadınları AK Parti çatısı altında siyaset yapmaya davet etti.

Daha yapılacak çok iş var

Kadın hakları, kadının toplumdaki statüsü, kadının siyasette daha çok görev alması ile ilgili daha birçok yapılacak işin olduğunu ifade eden Uluköy, “AK Parti olarak eğitimden yoksun bırakılan kız çocuklarımıza sahip çıkıyoruz. Kadının toplumsal statüsünün yükseltilmesi için gereken her türlü adımı atıyoruz ve bundan sonra da cesaretle atmaya devam edeceğiz. Mutlaka daha yürünecek bu konuda yapılacak çok iş var, yapılanlar bunlarla yeterli olmamalı. Toplumun vicdanında yaralar açan birçok meselenin çözümü mutlaka hayata geçirilmelidir. Bu husus sadece AK Parti’nin meselesi de değildir, bu husus tüm siyasi partilerin ve tüm kesimlerin ortak çalışma yapması gereken bir konudur.
Diliyorum ki, el birliğiyle, gönül birliğiyle kadın temsilinde arzu ettiğimiz noktalara hep birlikte ulaşacağız.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2012, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER