banner1120
banner1029
07 Ekim 2015 Çarşamba 12:09
155 Okunma
AK Parti Beyannamesi Türkiye’nin Sesidir

Filiz, "Ak Parti olarak sunduğumuz seçim beyannamesi, masa başında, dar katılımla hazırlanmış bir beyanname değil; milletin katılımıyla geniş bir konsensus ve mutabakatla hazırlanmış bir beyannamedir. Bu beyannameyle milletimizin huzuruna yine Türkiye'nin sesi olarak çıkmış bulunuyoruz. AK Parti, bütün unsurları, bütün birikim ve kararlılığıyla 1 Kasım'a hazırdır, yola çıkmaya hazırdır.

Milletimizle el ele, gönül gönüle 13 yılın atılımlarını daha ileri seviyelere taşıyacağız. 13 yılın kazanımlarının heba olup gitmesine kesinlikle izin vermeyeceğiz. Kaosa, krize, kriz çıkarmak isteyenlere hiçbir suretle geçit vermeyeceğiz..
Beyannamemizde önümüzde 9 yıllık hedeflerimiz var. Seçim beyannamemizin odağında insan onuru vardır. Her bir kardeşimizin insan onuruna yakışır hayat sürmesi için gereken hamleleri yapmaya kadrolarımız hazır. 2002’de birkaç yüz milyon dolara muhtaç bırakılan, 70 centlere muhtaç bırakılan bir milletin bir daha IMF kapısına gitmemek için, tanklarını toplarını başkalarından hibe alan onurlu bir milletin bir daha kimseden hibe dilenmemesi için güçlü bir Türkiye inşa ediyoruz. Bu bir inşa beyannamesidir. Açıkladığımız 25 sektörel öncelikli dönüşüm programıyla, üretim stratejileriyle biz büyük Türkiye’ye doğru yürüyoruz. Bizim hedefimiz açıktır, 77 milyonun gönlüne girmek.
"Huzur ve İstikrarla Türkiye'nin yol haritası" olan bu beyannamemizde, temel hak ve hürriyetler alanında, geçmişte sağlanan kazanımlar kararlılıkla korunacaktır, topluma kimlik ve yaşam tarzı dayatılmasının karşısında olacağız.

Seçim Beyannamemiz 6 ana başlıktan oluşmakta;

AK Parti Seçim Beyannamesi'nin
İlk bölümünde 'Demokratikleşme ve Yeni Anayasal Sistem',
İkinci bölümünde 'İnsani Kalkınma, Nitelikli Toplum',
Üçüncü bölümde 'İstikrarlı ve Güçlü Ekonomi',
Dördüncü bölümde 'Bilim, Teknoloji ve Yenilikçi Üretim',
Beşinci bölümde 'Yaşanabilir Şehirler, Sürdürülebilir Çevre',
Altıncı bölümde 'Vizyoner ve Öncü Ülke' başlıkları ve bunların alt başlıkları yer almaktadır.

AK Parti Beyannamesi, reformcu bir beyannamedir. Bu beyanname, diğer partilerin beyannameleri ile değil, G-20 üyeleri ile bile kıyaslandığında gelecek için reform vadeden tek beyannamedir. Bu beyanname yerli, yenilikçi, kapsayıcı, büyümeyi esas alan bir beyannamedir. Bu beyanname, Türkiye'yi üst orta gelir grubundan yüksek gelir grubuna taşıyacak bir beyannamedir. Bu beyanname, güven ve istikrar kazanımlarımızı koruyan bir beyannamedir. Bu beyanname, halkı önceleyen, halkla birlikte karar verilmiş bir beyannamedir. Bu beyanname, değişim ile sürekliliği birlikte sağlayan, hesabı kitabı son derece iyi yapılmış bir beyannamedir. Bu beyanname, insan hayatının tamamına dokunan bir beyannamedir. Bu beyanname, bütün vatandaşlarımızı birinci sınıf vatandaş kılacak bir beyannamedir.

Sevgili Basın mensubu arkadaşlar, siz de yakından takip ediyorsunuz. Malumunuz siyasi partiler seçim beyannamelerini, vaatlerini tek tek açıkladılar. Bazılar uçuk kaçık bulundu, inandırıcı gelmedi. Şunu gördük ki vatandaşımızın bizim vaatlerimizin yerine getirilip getirilmeyeceği konusunda endişesi yok. Önceki yaptıklarımız buna en büyük etken. Aynı vaadi söylesek bile vatandaşımız diğer parti acaba yapabilir mi derken Ak Parti kesin yapar diyor. Kaynak bulur mu bulamaz mı bu konuda endişesi yok.
AK Parti, CHP’ye "Kaynak yok" demedi. "Kaynağın nedir, onu açıkla" dedi. Bir başka deyişle, "Dolu kasayı boşaltacaksın ama gidenin yerini nasıl dolduracaksın" diye sordu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise, "Cumhurbaşkanı'nın yaptırdığı sarayın masraflarından kısıp millete vereceğim" şeklinde inandırıcılığı sıfır olan bir açıklama yaptı.
AK Parti'nin kaynak açıklamasına bile gerek yok! İnanç ve güven CHP ve MHP'ye duyulmuyorsa onu da Kılıçdaroğlu ve Bahçeli düşünsün" şeklinde konuştu.

haberdenizli.com

Son Güncelleme: 07.10.2015 12:16
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.