banner1348

Pamukkale'de Hayvan Sağlığı Ekibi İş Başında

Pamukkale Belediyesi tarafından ilçede hayvancılığın gelişimine katkı sağlamak için, üreticiye destek vermek amacıyla başlattığı Hayvan Sağlığı Ekibinin çalışmaları büyük memnuniyet uyandırdı.

Pamukkale'de Hayvan Sağlığı Ekibi İş Başında
banner1336

Pamukkale Belediyesi, alışılmış belediyecilik hizmetleri, sosyal belediyecilik çalışmalarının yanı sıra her alanda vatandaşa hizmet etmek için projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. O çalışmalardan birisi de ilçede hayvancılığın gelişimi ve üreticiye destek veren Hayvan Sağlığı Ekibi oldu. 3 ay önce faaliyetine başlayan iki ayrı ekipte veterinerler ve yardımcı sağlık personelleri sahada mahalle mahalle hayvan üreticilerini ziyaret ederek besihaneleri taradı. Kısa zamanda irili-ufaklı 293 besihanede 5900 büyükbaş, 830 küçükbaş olmak üzere 6730 hayvan Pamukkale Belediyesi’nin veteriner hekimleri tarafından ücretsiz gözlemlenerek, gerekli sağlık tedbirleri alındı, üreticilere bilgiler verildi.


BİZİM İÇİN ÖNEMLİ BİR DESTEK

Ücretsiz verilen hizmetten ise üreticiler memnuniyetlerini dile getirerek, Pamukkale Belediyesi’ne teşekkürlerini sundu. Hayvan yetiştiriciliği noktasında çok önemli bir destek sağlandığını belirten üreticiler, “Belediyemizin yaptığı bu çalışmayla belirli periyotlarda veteriner hekimlerimiz gelerek, gözlemlerini yapıyor. Hayvanlarımızın sağlığı ve yaşam alanlarının iyileştirilmesi konusunda her türlü desteği bize sağlıyorlar. Bu çalışma bize çok büyük katkılar veriyor. Başta Pamukkale Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin olmak üzere Pamukkale Belediyemize teşekkür ediyoruz” dedi.HAYVANCILIĞA DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYORUZ

Pamukkale Belediyesi olarak her alanda vatandaşlara hizmet ulaştırdıklarını belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “İlçemizde turizm, sanayi, tarım ve hayvancılık önemli sektörler. Pamukkale Belediyesi olarak istihdamın artması, ekonomiye katkı sunulması amacıyla çalışma alanımız içinde tüm sektörlere destek olmaya çalışıyoruz. İlçemizde hayvancılıkta gelişimini sürdürmektedir. Hayvancılığın gelişimine katkı sunmak, üreticimize destek olmak amacıyla 3 ay önce Hayvan Sağlığı Ekibini kurduk. Sahada çalışmaya başlayan iki ayrı ekibimiz, her gün mesai saatleri içerisinde mahalle mahalle dolaşarak muhtarlarımız ve vatandaşlarımızla iş birliği halinde üreticilere ziyaretlerde bulunarak, besihanelerin gerekli kontrollerini yapıyor, eksik ve sorunların giderilmesine yönelik bilgilendirmede bulunuyor, hayvanlar sağlık taramasından geçiriliyor. Varsa hasta hayvanların teşhisleri yapılarak hastalığa sebep olan olumsuzlukların giderilmesi ve tedavisi yönünde çalışmalarını gerçekleştiriyor. Şuana kadar ortaya çıkan tablo ve üreticimizin memnuniyeti bizlere yaptığımız çalışmanın önemini gösteriyor. İlçemizde hayvancılığa destek olmaya devam edeceğiz” dedi. 

 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2017, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER