banner1348

DSP Pamukkale Belediye Başkan Adayı, "Pamukkale'nin Adını Değiştireceğim"

DSP Pamukkale Belediye Başkan Adayı, "Pamukkale'nin Adını Değiştireceğim"
banner1336

HABERDENİZLİ.COM

Demokratik Sol Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Yusuf Urem, göreve gelmesi halinde, Pamukkale İlçesi’nin adını değiştireceğini, bunu da referandumla halka sorarak yapacağını söyledi.

Demokratik Sol Parti İl Başkanlığı, Denizli Gazeteciler Cemiyetinde düzenlenen basın toplantısı ile Büşükşehir, Pamukkale ve Merkezefendi Belediye Başkan adaylarını kamuoyuna tanıttı.

DSP Denizli Büyükşehir için Yaşar Kayrakçı, Pamukkale için Yusuf Urem, Merkezefendi için de Emin Çetin’i aday gösterdi.

DSP İl Başkanı Volkan Çobanoğlu, projelerle geldiklerini belirterek, 19 ilçenin tamamında ve büyükşehirde aday çıkardıklarını vurguladı.

Toplantıda başkan adayları da projeleri ve kendileri hakkında bilgi verdi.

En iddialı söylemler Pamukkale Belediye Başkan Adayı Yusuf Urem’den geldi.

Urem, toplantının düzenlendiği saatlerde Denizli’de bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin “Denizli’nin ceviz üretiminin merkezi haline getirileceği” söylemlerine eline aldığı kuru soğanla tepki gösterdi. Urem, “Siz önce soğan yetiştirmeyi başarın, ceviz daha sonraki hedefiniz olsun” sözleriyle, soğan fiyatlarındaki fahiş artışa ve tarım politikalarına tepki gösterdi.

UREM'DEN PAMUKKALE İLE İLGİLİ FLAŞ ÇIKIŞ
Pamukkale’nin Denizli’nin marka değeri, kültür ve tarihi mirası olduğunu belirten Urem, “Bu ismin yeni kurulan ilçeye verilmesi büyük bir hataydı. Bir turizm merkezi olan Pamukkale’nin bir yerleşim yeri ile karıştırılmasına yol açan, imajına zarar veren, turizm anlamında değerini düşüren bir yanlış yapıldı. Deliktaş Mahallesi’nde, Çamlık’ta, Delikliçınar’da işlenen bir suç, ‘Pamukkale’de cinayet,  Pamukkalede Vahşet, Pamukkale’de uyuşturucu operasyonu’ gibi başlıklarla basına yansıyor. Bu da turizm merkezi, Beyaz Cennet Pamukkale’nin imajına zarar veriyor. Pamukkale bir suç merkeziymiş gibi algı oluşuyor. Bu nedenle eğer halkımız teveccüh gösterir ve şahsımı göreve getirirse, ilçenin adını değiştireceğim. Bunu da referandum yoluyla yine ilçemizin halkına sorarak yapacağım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019, 23:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 3 ay Önce

doğruya doğru dersek doğru olur pamukkale deninçe akla gelen beyaz cennet gelir herdaim ama bu tür olaylarda pamukkale deyinçe akla ilk gelen bu olaylar oluyor yazık

SIRADAKİ HABER