Öğretmenlerden Mesaj Var, Evde Kalın ama Boş Durmayın

Korona Virüsüyle mücadele kapsamında online eğitime geçen okullarda öğretmenler, öğrencilerinin motivasyonunu diri tutmaya çalışıyor. Denizli'de Özel Vildan Koleji öğretmenleri, öğrencilerini kitap okumaları konusunda uyardı.

ÖZEL OKUL 23.03.2020, 11:56 23.03.2020, 15:00
Öğretmenlerden Mesaj Var, Evde Kalın ama Boş Durmayın
banner1665

Dünyayı kasıp kavuran Korona Virüsü Türkiye'yi de etkisi altına almaya devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından her akşam ülkedeki virüsten etkilenme istatistiği açıklanıyor. 

Resmi olarak 65 yaşın üstündeki vatandaşların sokağa çıkması yasaklandı. Normal vatandaşların da sokağa çıkmadığı gözle görülür şekilde hissediliyor. Denizli'de eğitim veren Özel Vildan Koleji öğretmenleri de, bu süreci evde geçiren öğrencilere sosyal medyadan mesaj gönderdi. Özel Vildan Koleji öğretmenleri sosyal medyadan; "Sevgili çocuklar evde kalıp bol bol kitap okuyalım #evdekal" şeklinde görsel mesaj yayımladı. 

Özel Vildan Koleji genel müdürü Bayram Atmaca, "Dünyanın negatif etkilendiği Korona Virüsü sebebiyle öğrencilerimiz evde kalmaya devam ediyor. Hayat devam ediyor, öğrencilerimizin moral ve motivasyonlarını üst düzeyde tutması önemli. Aile bağlarının güçlendirilmesi ve hayata en güzel şekilde hazırlanması için kitap okuyarak kendilerini geliştirmesi gerekiyor. Biz de öğretmenlerimiz aracılığıyla yapıcı bir mesaj vermek istedik. İnşallah tez zamanda bu virüs tehdidini hep birlikte atlatır, biz öğrencilerimize, öğrencilerimizde okullarına kavuşur." dedi. 

Kaynak: Mutlu KELİŞTİ
Yorumlar (0)