Meteoroloji Denizli için 21 Mayıs 2022 Cumartesi günü hava tahmin raporunu yayınladı. Termometreler yükselişi hafta sonu da devam ederken Denizli genelinde gün içerisinde sıcaklık 28 dereceye kadar tırmanıyor. Soğuk havanın terk ettiği Denizli’de bugün gökgürültülü sağanak yağış etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji’den Denizli’ye hafta sonu açıklaması gelirken, 2 gün boyunca yağışlar etkili olacak. Öte yandan yeni hafta için de sıcaklık uyarısı yapıldı. Hafta sonunun ilk gününe sabah saatlerinde 12 derecelik bir sıcaklıkla başlayan Denizli genelinde gökgültülü sağanak yağış etkili olacak. Sıcaklık öğleden sonra ise en yüksek 28 derece olarak ölçülüyor.

Akşam saatlerinden itibaren ise tekrar düşüşe geçse de gece yarısına kadar en düşük sıcaklık 19 derece olacak.

 SICAKLIK YÜKSELİŞTE

Çaldıkları Araçla İş Yeri Soyan Hırsızlar Pes Dedirtti Çaldıkları Araçla İş Yeri Soyan Hırsızlar Pes Dedirtti

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre hafta sonunda hava sıcaklığı yükselişini sürdürürken, yaz havası yaşanacak.

Yeni haftada termometreler 29 dereceye yaklaşırken, herhangi bir yağış ise beklenmiyor.

Yarın için (Pazar) yapılan tahminlere göre, sabah saatlerinde en düşük 14 derece olarak ölçülürken gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte sıcaklık yükselişte.

Termometreler yarın yine 28 derece bandında olacak. Gökgültülü yağış yarın da etkili olması bekleniyor.

Pazartesi günü hava sıcaklığı sabah saatlerinde 15 derece olarak ölçülürken, gün içerisinde 29 dereceye kadar yükseliyor. Şehre ise çok bulutlu bir gökyüzü hakim olacak.

Salı günü için meteorolojiden yapılan açıklamaya göre termometrelerdeki yükseliş sabit seyrini korurken, parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte hava sıcaklığı en yüksek 29 derece olacak.

Çarşamba günü sıcaklık yazı aratmayacak. Gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte termometrelerde 32 dereceyi görecek.