banner1348

Denizli'de Örümcek Paniği! Görürseniz Sakın Dokunmayın

Denizli'nin Merkezefendi İlçesi Aktepe Mahallesi'nde park alanında görülen zehirli olarak bilinen sarı örümcek vatandaşların paniğe kapılmasına neden oldu.

Denizli'de Örümcek Paniği! Görürseniz Sakın Dokunmayın

HABERDENİZLİ.COM

Denizli'nin Merkezefendi ilçesi Aktepe Mahallesi'nde bulunan bir park alanında görülen sarı örümcek vatandaşları paniğe sevk etti. Edinilen bilgiye göre, sarı örümceği gören bir vatandaş hayvanı bir kavanoza koyarak, yetkilileri aradı. Vatandaşlar bölgenin ilaçlanması isteğinde bulundu. Örümceğin oldukça tehlikeli Türkiye'de Sarı Ömer Örümceği olarak bilinen hayvan olduğu tahmin ediliyor.

Sarı Örümcek Nedir?
Dünyada çöl bölgelerinde ülkemizde de Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yaşayan Sarı Ömer örümceği, zehriyle bir insanı öldürebiliyor. Özellikle akrep, kertenkele, hatta fare ve kendinden büyük memelilerle bile besleniyorlar.

Bu örümcek türünün çok güçlü bir çene yapısı bulunuyor.Bu nedenle et parçalarını kolayca koparabiliyorlar. Bir insan eli kadar boyu olan Sarı Ömer örümceği; böcek, kemirgen, kertenkele, yılan gibi canlıların etinden beslenmeyi seviyor. Hatta Sarı Ömer örümceği, akrep bile avlayabiliyor.Örümcek türlerinin en hızlısı olan Sarı Ömer, zıplama yeteneğiyle de avını kolayca yakalayabiliyor.

Sarı Ömer sizi soktuğu anda, o bölgeyi uyuşturur ve ısırdığı bölgedeki et erimeye başlar. Bu nedenle eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız anında amonyak tedavisi uygulamalısınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ismail kose
Ismail kose - 1 yıl Önce

Nasıl haber yapıyorsunuz orası merkezefendi ye bağlı değil pamukkale ye bağlı. .

SIRADAKİ HABER