Başkan Varlıker, "Merkezefendi Belediyesi'nde Araçlarla Koli Koli Evraklar Taşınıyor"

CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker ve partililer, Merkezefendi Belediyesi’nde son zamanlarda yaşanan olaylar hakkında basın açıklaması yaptı.

Başkan Varlıker, "Merkezefendi Belediyesi'nde Araçlarla Koli Koli Evraklar Taşınıyor"

HABERDENİZLİ.COM

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Şeniz Doğan’ın Merkezefendi Belediyesi’nin yeni başkanı olmasının ardından kendilerini can sıkıcı bilgiler ve fotoğraflar geldiğini ifade eden Tolga Varlıker, “Şu an takip ediyoruz ki 3 gündür çok sayıda evrak ve dosyalar kolilerle belediye yerleşkelerinden başka yerlere taşınıyor. Yine iddia ediliyor ki güvenlik kameraları kapatılıyor, görüntüler siliniyor. Bilgisayarlara format atılıyor! Yine iddia ediliyor ki MERTAŞ’ın hizmet binasına seçim gecesi giriliyor ve burada bilgisayarlar temizleniyor. Tüm bunlarla hangi veriler silinmekte, hangi gerçekler gizlenmekte olursa olsun nafile! Keza yaşananların takipçisi olacağız. Belediye’nin kaybeden yönetimi zaman kazanmak için ilçe seçim kuruluna sonuçlara itiraz ediyor. Şeniz Doğan’ın mazbata olmasını geciktiriyorlar. Kamuoyu şunu net bir şekilde bilmelidir ki kazanılan zaman içinde her ne yapılırsa yapılsın biz burada dönen ve dönecek olan her türlü hukuksuz işlemi tespit edeceğiz. Merkezefendi’de tüyü bitmemiş yetimin tek kuruş hakkını hiç kimseye yedirmeyeceğiz. Çalışanlanlar da bunlara alet olup, kesinlikle bir şeyin oltanı a imza atmasın, suça ortak olmasın. Mazbatayı alır almaz Sayıştay denetçileri, bağımsız denetim kurumları ve hesap uzmanları ile belediyeye gireceğiz. Merkezefendi sakinlerinin her türlü hakkının teminatı ve bekçisiyiz” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 3 ay Önce

Adamlar 5 yıllık yaptığı projelerini ve yeni dönemde yapacakları projeleri siz in gibi lerine bırakacaklar değiller herhalde. Napabileceksiniz acaba şu 5 yılda çok merak ediyorum

SIRADAKİ HABER