Başkan Subaşıoğlu Merkezefendi Belediyesi’nden Meydana Yürüdü

Milletin cesaretli duruşu ile darbe teşebbüsü geri püskürtüldü. ‘Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ ile eş zamanlı düzenlenen mitingde on binlerce Denizlili, 24 günlük demokrasi nöbetini taçlandırdı.

Başkan Subaşıoğlu Merkezefendi Belediyesi’nden Meydana Yürüdü
banner1262

15 Temmuz gecesi FETÖ’nün gerçekleştirmek istediği darbe girişimi, halkın meydanlara inmesiyle geri püskürtüldü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tarihe kara bir leke olarak geçen o gecede Türkiye’yi meydanlara inin çağrısı yapması üzerine milyonlar, günlerce demokrasi nöbeti tuttu. 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda İstanbul Yenikapı’da yapılan ‘Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ ile eş zamanlı düzenlenen mitingde on binlerce Denizlili, 24 günlük demokrasi nöbetini taçlandırdı.

BAŞKAN SUBAŞIOĞLU MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ’NDEN MEYDANA YÜRÜDÜ

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Başkan Yardımcıları Hasan Kılıç, Yusuf Görgüç, Fatih Işık ve Ayhan Mazıoğlu, Merkezefendi Belediye meclis üyeleri, belediye personeli vatandaşlarla birlikte Merkezefendi Belediyesi’nden meydana kadar yürüdü. Düzenlenen mitinge katılan protokol üyeleri birer konuşma yaparak on binlerce Denizliliye seslendi.

banner1265

BAŞKAN SUBAŞIOĞLU’NDAN DENİZLİ’YE TEŞEKKÜR

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “15 Temmuz, Türkiye Cumhuriyeti tarihine kara bir leke olarak geçti. Bu tarihte TSK içerisinde FETÖ yanlısı bir grup askerin darbe girişimi Türkiye’yi karanlık bir geleceğe sürükleyecekti. Türkiye’nin milli iradesi olan ve zor şartlarda 23 Nisan 1920’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk milleti tarafından kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi uçaklarla bombalandı. Köprüde, caddelerde, meydanlarda 240 vatan evladı şehit oldu. Ancak Türk Milleti, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Meydanlara İnin’ çağrısına kulak verdi. 15 Temmuz gecesi tankların önüne yatan insanlar, silahın karşısında duran insanlar vardı. 7’den 70’e her yaştan vatandaşımız sokağa çıktı. Günlerce meydanlarda nöbet tuttu. Onların bu gücü Türkiye’nin geleceğine bir kez daha doğru bir yol çizdi. Omuz omuza her görüşten insanımız demokrasimiz için meydanlardaydı. Darbeye hayır diyen tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. 15 Temmuz’ da yapılan hainliğin, ülkemizin birliğini ve beraberliğine yönelik bir hareket olduğunu görmekteyiz. Ama bilinmelidir ki; bunu yapanlar bedelini çok ağır ödeyeceklerdir. Ülkemizde ne yazık ki asker kıyafeti içinde paralel örgüt çetelerinin, bu cennet vatanımızdaki kardeşliği bozmaya yönelik kalkışmasını, demokrasi nöbeti tutarak gerekli dersi yüce Türk milleti verdi. Bizler milletimizle gururlanıyoruz” dedi.
 
 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2017, 13:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243