Merkezefendi Basket'i Sakatlıklar Yıktı

TBL Federasyon Kupası yarı final maçında Sigortam.net, Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket'i 89-80 mağlup ederek finale yükselen ilk takım oldu.

MERKEZEFENDİ BLD 10.10.2020, 10:04 10.10.2020, 10:07
Merkezefendi Basket'i Sakatlıklar Yıktı

HABERDENİZLİ.COM

Maça damgasını vuran olay ise Merkezefendi'nin etkili isimleri Altan Erol ve Amerikalı Pivot'u Dwight Cobely'nin 3. Periyodda sakatlanarak oynayamamış olması ve Baş antrenör Şahin Ateşdağlı'nın hakemler tarafından diskalifiye edilmesiydi. 

Karşılaşmayı 5/7 iki sayı, 5/5 üç sayı toplamda 31 sayı, 8 ribaund, 5 asistle tamamlayan Sigortam.Net'li Brayon Blake galibiyetin en etkili ismi oldu.

MAMAK-MERKEZEFENDİ MAÇI ERTELENİYOR

TBL'nin ilk haftasındaki MamakBelediyesi-Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket maçı, Mamak Belediye takımında COVID-19 test sonucu pozitif çıkan 10 kişiden dolayı erteleniyor.

TBF Sağlık Kurulu tarafından hazırlanan protokole göre 6 oyuncudan fazla coronaviruse yakalanmışsa, o takımın maçı oynanmıyor.

Mamak Belediyesi, Kartepe'de oynanan Federasyon Kupası'na katılmış ve çeyrek finale kalamayıp Salı günü bubble'dan ayrılmıştı. Turnuvaya devam eden takımların testlerinde ise pozitif sonuca rastlanmamıstı.

Yorumlar (0)