Lider gibi oynadı

Afjet Afyonspor’un ilk 15 dakikadaki baskısını savuşturan Denizlispor, sonrasında oyuna ağırlığını koydu ve lider takım gibi oynamaya başladı ve ilk yarıda fişi çekti.

Hafta içinde yaşanan ekonomik sıkıntılara ve kora kor antrenmanlarda talihsizlik yaşayan futbolculara rağmen Denizlispor’un özellikle ilk yarı Afjet Afyonspor’a karşı sergilediği futbol, rüzgara karşı oynamasına rağmen sonuç verdi. Sezon başından bu yana sergilediği klasik kontraya dayalı futbolunu Afyon’da sahaya yansıtan yeşil siyahlılar, istediğini ilk yarıda aldı ve rakibin direncini çabuk kırdı. 

Aıssatı ile Ziya’nın verkacında Ziya’nın mükemmel vuruşu ağlarla gittiğinde Denizlispor, daha çok özgüven kazandı. Recep’in 34’deki şık golü sonrasında, ev sahibi taraftarlarının bile hevesi kaçtı. Takımları aleyhine tezahürat yapmaya başladılar. Skor 2-0 iken Denizli Büyükşehir Belediyespor’da da forma giymiş isim Oltan Karakullukçu’nun 40.dakikada kaleci Stachowıak ile karşı karşıya kaldığı mutlak gol pozisyonunda topu dışarı atması, Afyonspor taraftarlarını çileden çıkardı. 

İlk yarının son anlarında Burak Çalık’ın orta alandan mükemmel pasında sprint atan kaptan Mehmet Akyüz, skoru 3-0 yaparken, Afyonspor’un fişini de çekti ve horozlar devreye hiç ummadıkları şekilde çok rahat girdi. Gününde olmayan Burak Çalık, Mehmet Akyüz ve Recep Niyaz’ın ‘al da at’ dercesine uzattıkları mutlak gol paslarını gole çevirebilseydi, Denizlispor, ilk yarıyı 5 -0 önde kapatacaktı. Burak, ne yapsa olmadı. Meşin yuvarlağı bir türlü çizgiden içeri geçiremedi. 

İkinci yarı topu kontrolünde tutarak oyunu rölantiye alan yeşil siyahlı futbolcuların, dakikaları eritmek için sahaya çıktıkları her hallerinden belliydi. 66’da Oltan Karakullukçu’nun attığı gol, hem tribünleri, hem de mor beyazlı futbolcuları hareketlendirdi. 70 ve 78’de Ersel’in yakın mesafeden vuruşlarında kaleci Stackhowıak başarılıydı. 2 pozisyondan biri bile gol olsaydı, Denizlispor adına son dakikalar daha sıkıntılı geçecekti. Kalan 8 hafta gösteriyor ki, her maç birbirinden zor geçecek. Rakiplerin direncini kırmak için Afyon’da olduğu gibi ilk yarıda yeterli skoru üretmek gerek. Aksi takdirde hem sahadakiler için hem tribündekiler için her 90 dakika “ölüp ölüp dirilmek”  gibi maçlara sahne olacak. 

Sonuç itibariyle Denizlispor Afyon’da klasik takım tertibi ve kontraya dayalı futboluyla galip geldi ve bunda da başarılı oldu. Bu saatten sonra oyun formatında maceraya gerek yok. Amma velakin yakaladın mı affetmeyeceksin ki, ilk yarıda işi bitireceksin. Denizlispor uzun süredir suskun olan forvet hattının istekli ve arzulu oyunuyla sonuç aldı. Afyon’da yüzde yüz 2 gol kaçıran Burak Çalık’ın sanki basireti bağlanmış. Golleri nasıl kaçırdığına kendi bile şaşırıyor… Milli maç arasında kurşun mu döktürse acaba?

YORUM EKLE
YORUMLAR
BEHCET SACAR
BEHCET SACAR - 3 ay Önce

ALLAHIM YARDIMCIMIZ OLSUNN: HOROZLARRR