banner1348

‘Lider’ dediğin böyle olacak

SEBAHATTİN ALP’İN KALEMİNDEN

Denizlispor’u Adanaspor karşısında ayakta tutan isim hiç kuşkusuz Recep Niyaz’dı. Attığı 2 şık kafa golü bir yana, maç boyunca arkadaşlarıyla konuşarak, hareketli ve diri kalarak, gol pozisyonlarının içinde olarak, tam bir takım lideri gibi oynadı. Sahanın en kısa boylu isimlerinde biri olan Recep, kafa golü atmak için uzun boylu olmaktan ziyade, pozisyon almanın daha önemli olduğunu bir kez daha gösterdi.

Maçın ilk yarısında ilk yarım saat tempo olarak iki takım adına da bir şey söylenecek bir şey yoktu. Pas trafiği kötü olan Denizlispor oyun ritmini de tutturamadı. İkinci bölgede kalabalık olan Denizlispor, rakip kale önünde çoğalamadığı gibi final paslarında da, kötü olunca gol alanlarında sıkıntı yaşadı. İlk yarının son çeyreğinde yeşil siyahlıların rakip defans arkasına attığı uzun toplarda stoperlerden geri dönünce vasat bit ilk yarı izledik.

45 dakikaya 7 gol sığan maça, pek rastlamadım
2.yarıda ise futbol adına ne istersen vardı. 45 dakikaya 7 gol sığan bir maç son zamanlarda hatırlamıyorum. Adanaspor baktı ki, ilk yarı futboluyla lider Denizlispor’da bir şey yok, ‘bari üzerlerine gidelim’ dediler ve golü buldular. Golü yedikten sonra Denizlispor kendine geldi. Az adamla yakalanan Denizlispor defansı, golleri peş peşe kalesinde gördü. Sahadakilerin yanı sıra izleyenlerin de nefes nefese kaldığı, 1.lig tarihinde ender rastlanan bir maç izledik kısacası. 
Maçın İzmir Bölgesi Hakemi Alper Ulusoy, çoğu hakemin yapamayacağını yaptı ve uzatmanın da uzatmalarını oynatarak, eyyamcılığa kaçmadan doğrusunu yaptı tam not aldı. Adana cephesi hakemin maçı çok uzattığından yakınıyor ama kendileri uzatmada galibiyet golünü bulsalardı aynı serzenişte bulunmazlardı.

Defans S.O.S veriyor
Teknik Direktör Osman Özköylü ile sezonun ilk 6 haftasında 8 gol yiyen Denizlispor’da Özköylü’den sonra 7.hafta göreve gelen Teknik Direktör Yücel İldiz, ilk iş olarak defans konusunu ele almıştı. İldiz’in dümene geçmesi hemen etkisini göstermiş ve Denizlispor 8 maçta 8 gol yemişti. Ancak son haftalarda savruk gözüken Denizlispor defansı, son 3 maçta kalesinde 7 gol gördü. Defansta mı sıkıntı var, yoksa takım savunmasında mı?. Arıza var ama nerede?
Sonuç olarak kalan 6 maçta 9 puan Denizlispor’u mutlu sona ulaştırır. İlk 3 maçta 9 puan çıkarsa, Ankara’da ki Gençlerbirliği maçı ise, ligi kimin lider bitireceğini belirler.

YORUM EKLE