banner1029

Zolan Vatandaşlara Aşure Dağıttı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle 10 bin kişilik aşure dağıttı. Vatandaşların yağmura rağmen büyük ilgi gösterdiği aşure hayrına katılan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Bu geleneğimizin gelecek nesillere de ulaşması adına bu güzelliği hep beraber paylaşarak sürdürelim” dedi.

Zolan Vatandaşlara Aşure Dağıttı
banner1231
Denizli Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Bayramyeri Meydanı'nda düzenlenen aşure hayrına Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cuma namazı sonrasında yapılan aşure hayrında 10.000 kişilik aşure kısa sürede tüketildi. Aşure hayrında kazanın başına geçen Başkan Zolan, vatandaşlara aşure ikram etti. Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Zolan, “Muharrem ayı Müslümanlar için kutsal aylardan biridir. Muharrem ayı bereket ayıdır. Birlik ve beraberlik noktasında bir araya getiren kaynaştıran inancımızdan bu yana gelen bir gelenektir. Biz de aynı şekilde bu manevi değerimizi yaşatmak ve çocuklarımıza, gelecek nesillerimize anlatmak adına her sene olduğu gibi bu yılda aşure hayrımızı vatandaşlarımızla yapıyoruz” dedi.  

Birlik ve beraberlik mesajı 

Aşurenin içinde bulunan gıdaların bir arada oluşu gibi birlik ve beraberliğin bozulmamasını temenni eden Başkan Zolan, şöyle konuştu: “Muharrem ayı vatanımıza, milletimize, Denizlimize hayırlar getirsin. Tüm İslam aleminin Muharrem ayı mübarek olsun. İnşallah kardeşliğimiz, huzurumuz daim olsun. Bu geleneğimizin gelecek nesillere de ulaşması adına bu güzelliği hep beraber paylaşarak sürdürelim” diye konuştu. Yağışlı havaya rağmen aşure ikramına çok sayıda vatandaşın katılımı ise dikkat çekti. Başkan Zolan, daha sonra Bayramyeri esnafını ziyaret etti. 


haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2015, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER