Uşak'ta bir cumhuriyet fotoğrafı daha bulundu

Uşak Belediyesi, daha önce bulunan ve şehirde çekildiği ispatlanan “Cumhuriyeti Biz Böyle Kazandık” isimli fotoğraftan sonra aynı dönemde bir Cumhuriyet Bayramı'nda çekilen başka bir fotoğrafa daha ulaştı.

Uşak'ta bir cumhuriyet fotoğrafı daha bulundu

Uşak Belediyesi, daha önce bulunan ve şehirde çekildiği ispatlanan “Cumhuriyeti Biz Böyle Kazandık” isimli fotoğraftan sonra aynı dönemde bir Cumhuriyet Bayramı'nda çekilen başka bir fotoğrafa daha ulaştı. Uşak Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Karayaman, fotoğrafın tescillenerek Belediye Kent Tarihi Müzesi’nde sergilenmesi için çalışmalara başladı.

Konu hakkında açıklama yapansosyal yaşantısını gelecek nesle aktaracak her şeyi çok önemsiyoruz. Bu nedenle bulduğumuz, ulaştığımız bütün bilgi, belge ve eşyaların üzerinde titiz bir çalışma yapıyoruz. Daha önce ilimizde çekilen 'Cumhuriyeti Biz Böyle Kazandık' isimli fotoğraf, başka iller tarafından sahiplenmeye çalışılmıştı. Biz bu fotoğrafın orijinalinin Uşak’ta olduğunu ispat etmiştik. Tescil çalışmaları ve hukuki sürecimiz devam ediyor. Buna benzeyen bir fotoğraf daha bulunduğunu gördük.” dedi.



Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2012, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER