Ülkücülerden Dillere Destan Şölen

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çivril İlçe Teşkilatı, 28 ağustos Salı günü Çivril Pazar yerinde dillere destan toplu sünnet şöleni gerçekleştirdi.

Ülkücülerden Dillere Destan Şölen

MHP Çivril İlçe Teşkilat Başkanı Ergün Çiftçi’nin ev sahipliğinde, 28 Ağustos salı günü saat 13.00 ile 15.00 arasında Pazaryeri’nde başlayan sünnet şöleninde 30 çocuk sünnet ettirildi.

Yoğun ilgi gösterilen sünnet şölenine MHP Denizli Milletvekili ve Parti Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, MHP Denizli İl yönetimi, MHP Çivril İlçe Teşkilatı, Ülkü Ocakları Çivril Teşkilatı, Kıralan Belediye Başkanı, bazı ilçe ve belde başkanları ile çok sayıda partili ile aileler ve vatandaş katıldı. Sünnet olacak çocukların evlerinden alınarak etkinliğin yapılacağı Pazar yerine getirilmesiyle başlayan sünnet şöleninde sünnet çocukları ve aileleri konvoy eşliğinde şehir turuna katıldılar. Şölende yaklaşık 1000 kişiye de yemek verildi. Sünnet şölenlerini geleneksel hale getireceklerini söyleyen başkan Ergün Çiftçi, “MHP Çivril Teşkilatımızın Çivril Ülkü Ocakları ile birlikte organize ettiği bu şölenin hazırlanmasında emeği geçen büyük küçük, genç yaşlı herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Allah kabul etsin” dedi. MHP Çivril ilçe teşkilatının en son 19 yıl önce toplu sünnet yaptığına dikkat çeken Başkan Çiftçi “Ülkemizin içinde bulunduğu bu kötü koşullarda bizim de insanlara ufakta olsa bir katkımız olduysa ne mutlu bizlere. Her gün beşer tane onar tane vatan evladını kaybettiğimiz bu günlerde inan ki daha güzel daha teferruatlı müzik şölenlerinin olduğu bir sünnet şöleni yapmak istiyorduk. Fakat bu kadar şehidimizin olduğu bu günlerde müzik şöleni yapmadık, içimizden gelmiyor o kadar vatan evladı her gün şehit olurken sadece Türk Milletinin savaş meydanlarında söylediği Cenk Türkülerini dinlettik. Biz bugün burayı sadece Mehter marşları ile şenlendireceğiz. İçimizin kan ağladığı bugünlerde Mehter marşları ile kahramanlık türküleri ile birilerine en güzel mesajı da buradan vereceğiz. Bugün burada bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca bu şölene Maddi, Manevi katkıda bulunan tüm Çivril Halkına ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum’’ dedi. Gerçekleştirilen sünnet şöleninin yemek ve kıyafet masraflarının 15 Bin TL olduğu ve masrafların partililer tarafından karşılandığı bildirildi.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2012, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER