ŞAİRLER PAMUKKALE’DE BULUŞACAK

Pamukkale’de Aşk’a Yolculuk 1.Uluslararası Şairler Şöleni yurt içi ve yurt dışından gelecek birçok şairi konuk edecek. Denizli'de kültür-sanat dolu günler yaşanacak.

KÜLTÜR SANAT 22.10.2014, 12:18 22.10.2014, 12:27
ŞAİRLER PAMUKKALE’DE BULUŞACAK
Pamukkale’de Aşk’a Yolculuk 1.Uluslararası Şairler Şöleni yurt içi ve yurt dışından gelecek birçok şairi konuk edecek. 

Denizli önemli bir organizasyona imza atmaya hazırlanıyor. Usta Şair Cemal Safi başkanlığında, yazar Arzu Subakan Kabukçu koordinatörlüğünde yapılacak şölen, 31 Ekim Cuma günü başlayıp 2 Kasım Pazar gününe kadar devam edecek. 3 gün sürecek şölende, “Aşk’a Yolculuk Uluslararası Şiir Yarışması” nefesleri kesecek. Yarışmanın ödülleri, 1 Kasım Cumartesi günü gala gecesinde sahibini bulacak. Jüri üyeliklerini tanınmış yazar ve şairler Cemal Safi, Arzu Subakan Kabukçu, Abdullah Satoğlu, Bilge Özgen, Nedim Saatcioğlu, Şerif Kutludağ ve Yahya Akengin’in yapacakları yarışmanın toplam ödülü 10 bin TL. Gecenin koordinatörlüğünü yapan tanınmış şair Arzu Subakan Kabukçu “1'ncisini düzenlediğimiz Pamukkale’de Aşk’a Yolculuk Uluslararası Şairler Şöleni” bu yıl Türkiye ve yurt dışından gelecek bir çok tanınmış şairleri buluşturacak. Bu etkinliği düzenlememizdeki amaç, Türk edebiyatına yeni şiir ve şairler kazandırmak, genç şairleri yeni eserler üretmeye teşvik ve şairleri bir araya toplayarak tanışma ve kaynaşmalarını sağlamaktır. Ayrıca, Denizli’nin incisi Pamukkale’nin de tanıtımını yapmaktır. Usta şair Cemal Safi başkanlığında yapacağımız şölenimize tüm şiir severleri ve şairleri bekliyoruz” dedi. Şair Arzu Subakan Kabukçu'nun çok yakında piyasaya çıkacak olan Aşk'a Yolculuk kitabının ismini verdiği etkinlikte, sunuculuğunu Semih Baykara'nın yapacağı gala gecesinde, Yeşim Dağlı, Barbaros Çelikoğlu, Nedim Saatçioğlu, Tuncay Yalın ve Mehmet Dağal gibi tanınmış şair ve sanatçılar da sahne alacak. 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (2)
kerim sayin 7 yıl önce
Senin gibi bogazina duskun biri icin bir anlam tasimamasi normal biraz saygi gosterelim
tahir çavdar. 7 yıl önce
bu kadar düzeysiz bir etkinlik görmedim...böyle kiraz festivali yaparsınız anlarım fakat şiir derseniz olmaz ..ortada şair yok ,şiir yok ..pamukkaleyi böyle ucuz işlere alet etmeyin..