Ressam Ahşap Malzemelerden Harikalar Yarattı

Ressam Gamze Ünver, doğaya olan duyarlılık ve farkındalık bilincini yaratmak adına yaptığı çalışmalardan oluşan 2. Sergisini Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda sanatseverlerin beğenisine sundu.

Ressam Ahşap Malzemelerden Harikalar Yarattı

HABERDENİZLİ.COM

Doğadan gelen, doğada kalan 2” adlı sergisinde sanatçının, tamamen doğal materyaller üzerine, sentetik kimyasalların kullanılmadığı 46 çalışması yer aldı.

Teknolojik gelişmeler, yaşam koşulları ve kentleşme ne boyutta ilerleme gösterirse göstersin netice itibari ile doğanın kendisinden olmayan hiçbir durumu kabullenmeyeceği ve geriye çürüyen teknoloji ve kendini onarmaya çalışan bir mikro organizmanın kalacağı temasının vurgulandığı çalışmalar sanatseverlerin beğenisini kazandı. 

Çalışmalarından “Yaşamın başında olduğu gibi sonunda da doğada, doğaya ait olanın kalacağının bir ifade şeklidir” olarak tanımlayan Sanatçı,  “Çalışmalarımda miadını doldurmuş ahşap malzemeler ve doğanın tahribatına maruz kalan parçalarla rekreatif sanata farklı bir bakış açısı ile yaklaşmak istedim” dedi.

Geçtiğimiz Cuma günü açılan sergi yılbaşına kadar gezilebilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER