Pamukkale Dolup Taşıyor

Denizli'yi Dünya'ya tanıtan, UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Pamukkale, bu günlerde yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanı haline geldi.  

KÜLTÜR SANAT 08.07.2018, 12:28
Pamukkale Dolup Taşıyor
banner1551

Dünyada başka bir benzeri bulunmayan güzellikteki travertenleri, şifalı termal suyu ve etrafındaki antik kentleriyle senenin hemen her günü ziyaretçine göz zevki yaşatan Pamukkale, yaz sezonunda Ege ve Akdeniz kıyılarına tatile gidenlerin kısa süreliğine de uğraması nedeniyle en yoğun günlerini yaşıyor.  

Travertenlerde fotoğraf çektiren yerli ve yabancı konuklar, havuzlara girerek termal su ve çamurdan yararlanıyor. 

Turistler ayrıca antik tiyatro ve anıt mezarların olduğu bölgeleri de geziyor. 

denizli pamukkale turist akını

Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Gazi Murat Şen, yaptığı açıklamada, Pamukkale'nin Türkiye'nin önde gelen destinasyonlarından olduğunu, dünya çapında üne sahip olması nedeniyle de ziyaretçisinin eksik olmadığını belirtti.

Bu yıl da okulların kapanması ve seçimlerin ardından yoğunluğun bir anda arttığına dikkati çeken Şen, Pamukkale'nin bu yıl rekor ziyaretçi beklediğini kaydetti. 

Doktor tavsiyesi

https://www.haberdenizli.com/images/upload/denizli-pamukkale-turist-akini-3.jpg

Pamukkale'nin ziyaretçilerinden Ezgi Su Attila, daha önce okul gezisiyle ziyaret ettiği "beyaz cennet"i tekrar görmek istemesi nedeniyle babasıyla birlikte geldiklerini belirtti. 

Pamukkale'yi "aşırı güzel bir yer" olarak nitelendiren Atilla, "Burası gerçekten cennetten bir köşe. Suları çok güzel. Her şey çok doğal." diye konuştu. 

İzmir'de aile hekimi olarak görev yapan baba Dinçer Atilla ise Pamukkale'ye ikinci kez geldiğini belirterek, "Hastalarıma sürekli Pamukkale'ye gitmeleri konusunda tavsiyelerde bulunuyorum. Çünkü çıplak ayakla dolaşmak insanlardaki negatif elektriğin boşalmasına neden oluyor." dedi.

Çin'den erkek arkadaşıyla gelen Akari Amaya, beyaz cenneti çok güzel bulduğunu söyledi. 

Çinli Emila Junie ise bir arkadaşının tavsiyesiyle Pamukkale'ye geldiğini ifade ederek, "Burası harika bir yer. Gelecek yıl bir daha gelmek istiyorum." diye konuştu. 

https://www.haberdenizli.com/images/upload/denizli-pamukkale-turist-akini-3.jpg

Kaynak: Anadolu Ajansı
Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu
Denizli Büyükşehir Belediyesi facebook twitter instagram youtube iletisim denizli buyuksehir belediyesi