Özel Piri Reis Koleji, Ganalı öğrencileri misafir etti

Muğla Özel Piri Reis Koleji öğrenci ve velileri, aynı ülkeden gelen fakat farklı illerde öğrenim gören Ganalı üniversite öğrencilerini misafir etti.

Özel Piri Reis Koleji, Ganalı öğrencileri misafir etti

Muğla Özel Piri Reis Koleji öğrenci ve velileri, aynı ülkeden gelen fakat farklı illerde öğrenim gören Ganalı üniversite öğrencilerini misafir etti. Beraber kahvaltı eden öğrenciler, ardından okul bahçesinde kolej öğrencileriyle birlikte futbol oynadı. Ökulun öğrenci ve velilerinin düzenlediği program çerçevesinde önce Piri Reis Çocuk Akademisi'ni ziyaret ettiler, sonra da Akyaka’da tekne turu yapıp balık ekmek yediler.

Gün boyu süren etkinlikten sonra Ganalı öğrencileri hediyelerle okudukları şehirlere uğurlayan öğrenci ve veliler, "Çikolata renkli, farklı dil, din ve kültürdeki bu öğrencilerle biraraya gelmekten mutlu olduk." dedi. Türkiye'yi ve Türk insanını çok sevdiklerini belirten Ganalı öğrenciler de yaklaşık beş ay önce ülkeye geldiklerini, farklı şehirlerde okuduklarını ve birbirlerini özlediklerini ifade ederek, "Bizleri Muğla’da biraraya getirerek hasret gidermemize vesile olan Piri Reis Koleji'ne, velilerine ve öğrencilerine teşekkür ederiz." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2012, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER