banner1348

LAFOT İlk Şehir Dışı Sergisi Için Marmaris Yolcusu

Denizli de Yaklaşık 7 yıldan bu yana faaliyet gösteren LAFOT her yıl açarak geleneksel hale getirdiği “Karma Fotoğraf Sergisi” nin bir yenisini bu seferde Muğla’nın turistik ilçesi Marmaris’e açılıyor.

LAFOT İlk Şehir Dışı Sergisi Için Marmaris Yolcusu

HABERDENİZLİ.COM

Laodikya Fotoğraf Topluluğu LAFOT ilk şehir dışı sergisi 25 üyesinin 70 fotoğrafı ile açılacak olan sergi Denizli il merkezi, çevresi ile ülkemizin değişik yörelerinden ve dünyanın farklı coğrafyalarında çekilmiş fotoğraflardan oluşuyor.

Sergi hakkın açıklama yapan LAFOT kurucusu ve sorumlusu Zeki Akakça, "Topluluk üyelerinin tüm masraflarını kendilerinin karşıladığı sergi; Denizli’yi Fotoğraf sanatı ve sahip olduğu tarihi, doğal ve turstik değerler ile yaşam tarzını il dışında tanıtmak olarak özetlenebilir. Denizli'de fotoğraf sanatı adına yapılanların sadece il merkezi ile sınırlı kalmasının anlamlı olmadığı düşüncesiyle topluluk üyeleri, sergilerinin başka il ve ilçelerde ve hatta destek bulunursa yurtdışında da açmak istediklerini belirtiyorlar."

Sergi 9 Kasım 2018 Cuma günü  saat 17.30'da Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanat evi Uğur Mumcu galerisinde açılacak,15 Kasım 2018 günü sona erecek.
Denizli, Muğla, Marmaris ve çevre ilçelerden sanatseverlerin davetli olduğu sergi ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Akakça, "LAFOT olarak amacımız; hem fotoğraf sanatına gönül verenleri motive etmek, hem ilimizin tanıtımını yapmak ve hem de bu vesile ile yeni coğrafyalar, yeni insanlar farklı yaşam tarzlarını yakından görmek. LAFOT bundan sonraki süreçte eğitim çalışmalarını, alan uygulamalarını ve fotoğraf çekim gezilerini bu sanat dalına ilgi duyanları bir araya getirerek sürdürecektir. Fotoğrafa gönül veren herkesi fotoğrafı tanımaya, anlamaya ve sergimizi görmeye davet ediyoruz."dedi.

LAFOT İlk Şehir Dışı Sergisi Için Marmaris YolcusuLAFOT İlk Şehir Dışı Sergisi Için Marmaris YolcusuLAFOT İlk Şehir Dışı Sergisi Için Marmaris YolcusuLAFOT İlk Şehir Dışı Sergisi Için Marmaris YolcusuLAFOT İlk Şehir Dışı Sergisi Için Marmaris Yolcusu

 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2018, 12:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER