Hayallerini Düşlerini Tuvallere Aktardı

Ressam Bahar Bilici Öztürk’ün, akrilik ve otoetnografik teknikle yapılmış 4 yılda tamamladığı 93 eseri "Uzun Bir Hikaye" ismiyle Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonunda görücüye çıktı. 

KÜLTÜR SANAT 11.12.2021, 12:39
Hayallerini Düşlerini Tuvallere Aktardı
banner1749

Denizli Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesinde görsel sanatlar öğretmeni görev yapan ve eğitim camiasında da 21 yılı geride bırakan ressam Bahar Bilici Öztürk’ün kişisel 3’üncü sergisi, ‘Uzun Bir Hikâye’ ismiyle Denizli Büyükşehir Belediyesi Turhan Bahadır Sergi Salonu’nda yapılan törenin ardından açıldı.

93 ESERDEN OLUŞUYOR

Yaklaşık 4 yılda tamamlanan ve 93 eserden oluşan serginin açılışına Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, çok sayıda sanatsever, ressam ve davetli katıldı. Katılımın çok yoğun olduğu sergide ‘akrilik ve otoetnografik’ temelli eserler büyük beğeni toplarken, sergi 1 hafta boyunca ziyaretçilere açık olacak. 

“BENİM İÇİN UZUN BİR HİKÂYE OLDU”

3’üncü kişisel sergisini açtığı için çok mutlu olduğunu ifade eden ressam Bahar Bilici Öztürk, “Burada seçkin karma resim teknikleri var. 4 yıl gibi uzunca bir süre hazırlığı sürdü ve sonunda bugünlere gelebildik. Uzun bir hikâye oldu. Açıkçası bu hikâye burada da kalmayacak. Bu sergimizde hüzünlü kısmı ön plana çıkardık. Bu salonda 42 yaşında küçük bir kız çocuğunun gerçek kahramanlarından oluşan hikâyesi ve düşler âlemi ile tanışacaksınız. Artık çiçekleniyoruz. Bahar açıyor, dört mevsim olan ismimi de bir çiçek gibi önce Denizli’de daha sonra Ankara, İstanbul ve yurt dışında duyurmak istiyorum. Farklı yerlerde de sanatımızı temsil etmek istiyorum. Açılışta bizi yalnız bırakmayan sanat dostlarına çok teşekkür ediyorum. Denizli halkını, sanatseverleri sergimize bekliyoruz” diye konuştu.

Hayallerini Düşlerini Tuvallere Aktardı denizli

Hayallerini Düşlerini Tuvallere Aktardı

Hayallerini Düşlerini Tuvallere Aktardı

Hayallerini Düşlerini Tuvallere Aktardı


 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)