Fotoğraflar Form Çamlık’ta sergilenecek

Forum Çamlık Alış Veriş Merkezi ve Denizli Fotoğraf Sanatı Derneği (DEFSAD) tarafından bu yıl 7 - 9 Eylül tarihleri arasında ikincisi gerçekleştirilen ‘Forum Çamlık Denizli Fotoğraf Buluşması’ yapılan yarışmayla sona erdi.

Fotoğraflar Form Çamlık’ta sergilenecek
banner1329

Forum Çamlık Alış Veriş Merkezi ve Denizli Fotoğraf Sanatı Derneği (DEFSAD) tarafından bu yıl 7 - 9 Eylül tarihleri arasında ikincisi gerçekleştirilen ‘Forum Çamlık Denizli Fotoğraf Buluşması’ yapılan yarışmayla sona erdi. Türkiye’nin dört bir tarafından gelen 99 fotoğraf sanatçısının katıldığı etkinlikle sanatçıların çektiği 454 fotoğraf arasında jüri üyeleri değerlendirme yaptı. Etkinliğin birinciliğini Aydınlı fotoğraf sanatçısı Sibel Tataroğlu Altın, kazandı. Altın, birincilik ödülü olarak 3 bin lira verildi. Etkinliğe katılan fotoğraf sanatçılarının çektiği kareler Form Çamlık Alış Veriş Merkezi’nde sergilenecek.  Forum Çamlık, Denizli’nin ulusal alanda tanıtımı için sanata verdiği desteği geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen  ‘2. Forum Çamlık Denizli Fotoğraf Buluşması’ ile sürdürdü. Türkiye’nin dört bir tarafından katılım sağlayan fotoğraf sanatçıları, 7 Eylül Cuma gününden itibaren dereceye girebilmek ve en iyi görüntüleri yakalayabilmek için büyük çaba harcadı.  Fotoğraf maratonu özelliği taşıyan bu buluşmayla birlikte Forum Çamlık’ta, çeşitli fotoğraf workshopları da cuma, cumartesi ve pazar günleri ziyaretçiler ile buluştu.
Jüri oy birliği ile karar verdi
Üç gün boyunca devam eden etkinlikte düzenlenen fotoğraf yarışmasında jüri tarafından 99 katılımcının 454 fotoğrafı değerlendirmeye alındı. Jürinin oy birliği ile karar verdiğini belirten DEFSAD Başkanı Atilla Ağırbaş, ikincisi yapılan fotoğraf buluşmasına gösterilen yoğun ilgiden dolayı memnun olduklarını söyledi. Denizli'nin tanıtımına ve fotoğraf sanatının gelişmesine katkı sağlayan bu buluşmada oldukça renkli ve sanatsal açıdan yüksek değerde fotoğrafların bir araya geldiğini söyleyen Ağırbaş,  jürinin karar verme konusunda zor anlar yaşadığını ama sonunda aralarından en iyilerini seçmek durumunda olduklarını belirtti. Konuşmaların ardından Yarışmanın 1.si Sibel Tataroğlu Altın’a 3 bin, 2. olan Murat İlhan’a 2 bin ve 3. Sedat Gökçe ise bin lira ödül verildi. Ödül alan fotoğraflar, 14 Eylül tarihinden itibaren Forum Çamlık’ta sergilenecek.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2012, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243