FKM Tiyatrosu Söke'de 'Vesile' adlı oyunu sahneledi

Fırat Kültür Merkezi (FKM) Tiyatrosu oyuncuları, sekiz kişilik bir ekiple Aydın'ın Söke ilçesinde, "Vesile" adlı oyunu sahneledi.

FKM Tiyatrosu Söke'de 'Vesile' adlı oyunu sahneledi

Fırat Kültür Merkezi (FKM) Tiyatrosu oyuncuları, sekiz kişilik bir ekiple Aydın'ın Söke ilçesinde, "Vesile" adlı oyunu sahneledi. Söke Araştırmacı Girişimci Eğitimciler Derneği (AGED) tarafından düzenlenen oyun, Özel Havva Ayşe Güven İlköğretim Okulu'nun konferans salonunda oynandı. Oyunu Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan Bilgi, okul müdürleri ve öğrenci velileri seyretti.

Programda AGED adına bir konuşma yapan Ali Güçlü, ''Dernek olarak çok yeni olmamıza rağmen 800'den fazla öğrencimize ücretsiz ders vererek, iyi okullar kazanmalarına vesile olmaya çalıştık. Bugün de bize FKM oyuncuları, Vesile adlı oyunlarını sahneleyecek. Duygu ve düşüncelerimize tercüman olacaklar.'' dedi. Üniversiteyi yeni kazanan bir öğrencinin ve onu şehrin kötülüklerinden korumak için çırpınan iki ev arkadaşının hayatından kısa kesitler sunan oyun, büyük beğeni topladı. Oyundan sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Bilgi, oyuncular adına Cihan Damla'ya çiçek verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2012, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER