Denizli'de de Sahne Alacaklar

Adana Devlet Tiyatro sanatçıları tarafından hazırlanan “ Matruşka” adlı tiyatro oyunu, Denizli'de de seyircilerle buluşacak.

KÜLTÜR SANAT 15.02.2016, 13:34 15.02.2016, 22:50
Denizli'de de Sahne Alacaklar
Adana Devlet Tiyatro sanatçıları tarafından hazırlanan “ Matruşka” adlı tiyatro oyunu, Aydın’da sahnelendi. Aydın Kültür Merkezi Dr. Hidayet Sayın Tiyatro Salonun da yazan Tuncer Cücenoğlu ve yönetmenliğini Hakan Boyav’ın yaptığı 1 perde ve 1 saatlik “Matruşka” adlı tiyatro oyunu’nda Adana Devlet Tiyatrosu oyuncuları Gökhan Doğan ve Burçin Börü sahne aldı.
Salonun tamamen olduğu tiyatronun ardından basına bir açıklama yapan Adana Devlet Tiyatro oyuncusu Gökhan Doğan, Aydın seyircisinden yoğun ilgi gördüklerini belirterek, “Matruşka adlı tiyatro oyunu’nda günlük hayatta bir erkek ile kadın’ın arasında geçen diyalog ve ilişkilerin konu alındığını 1 perdelik ve 1 saatlik tiyatro oyunudur. Aydın seyircisinden yoğun ilgi gördük. Program dahilinde turne tiyatrosu yapıyoruz. Bu beşinci turnemiz ve Aydın’ın ardında Matruşka adlı tiyatro oyunumuz Denizli de sahnelenecek” dedi.

Kaynak: haberdenizli.com
banner1640
Yorumlar (1)
Ahmet A. 5 yıl önce
Matruşka adlı oyun 12/13 Şubat'ta Hasan Kasapoğlu sahnesinde keyifle izledim, ama haberde daha sahne almadığını yazmışsınız.