Cumhuriyetin 92. Yılına Ulaşmanın Sevincini ve Gururunu Yaşıyoruz

Var olduğumuz ilk günden bu yana tüm dünyaya birlik ve kardeşlik dersi vermiş olan yüce milletimizin destanlar yazarak elde ettiği büyük zaferlerin ardından, 29 Ekim 1923 yılında kurulan cumhuriyetimizin 92. yılına ulaşmanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz.

KÜLTÜR SANAT 29.10.2015, 10:21 29.10.2015, 10:31
Cumhuriyetin 92. Yılına Ulaşmanın Sevincini ve Gururunu Yaşıyoruz
banner1641

Cumhuriyetimizin temel değerleri ve kazanımları, bizim için her zaman en önemli yol gösterici, geleceğe emin adımlarla yürümemiz için en büyük destek ve güç olmuştur. Atatürk’ün bizlere hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmayı, en büyük gaye olarak kabul etmiş ve çalışmalarına bu doğrultuda yön vermiş olan tüm kardeşlerim şunu iyi bilmelidir ki, “Bu hedeflere ulaşmak için, cumhuriyetimize ve değerlerine sahip çıkmalı, birliğimize, kardeşliğimize ve ortak değerlerimize sıkı bir şekilde bağlı olmalı ve geçmişte olduğu gibi bugünde aramıza nifak tohumları ekmeye çalışan tüm gafillere hak ettikleri cevabı vermeliyiz.”

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizi bölgesinde ve dünyada söz sahibi yapacak olan büyük hedefler ve büyük umutlarla, 100. yılına doğru ilerlediğimiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan için canını ve kanını feda etmekten asla çekinmeyen tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve saygıyla anıyorum.

 

 

 

Kaynak: haberdenizli.com
banner1640
Yorumlar (0)