Büyük defilenin geliri öğrencilere

Denizli’de ünlü modacı Cemil İpekçi’de dahil birçok tekstil fabrikasına özel çizimler yaptıktan sonra üç yıl önce ‘Türkan Şahin Haute Couture’ ismiyle kendi işyerini kuran ve kişiye özel elbiseler tasarlayan Türkan Şahin, 3. kuruluş yıl dönümü anısına defile düzenleyecek.

Büyük defilenin geliri öğrencilere
Denizli’de ünlü modacı Cemil İpekçi’de dahil birçok tekstil fabrikasına özel çizimler yaptıktan sonra üç yıl önce ‘Türkan Şahin Haute Couture’ ismiyle kendi işyerini kuran ve kişiye özel elbiseler tasarlayan Türkan Şahin, 3. kuruluş yıl dönümü anısına defile düzenleyecek. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Denizli Şubesi işbirliği ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Antalya yolu üzerindeki Elegance Restoran’da gerçekleştirilecek defilenin geliri dernek bursu ile eğitimlerine devam eden öğrenciler için kullanılacak. Özel defile için 4 ay boyunca çalışarak ithal kumaş, saten ve kupürler kullanarak 32 kokteyl, gece elbisesi, gelinlik ve abiye tasarlandığını belirten Türkan Şahin, “Yıllarca değişik yerlerde tasarım ve çizim yaptıktan sonra kendi işyerimi kurdum. Kendi işimde kişiye özel çok özel elbiseler, gelinlikler tasarladım. Denizli’nin ünlü isimlerinin özel günleri için başka hiçbir yerde bulunmayan özel tasarımlar yapıyorum. Çok özel kumaşlarla hazırladığım tasarımdan elbiseler üretiyorum. Denizli’de kuruluşumun üçüncü yılında sosyal sorumluluk anlayışı ile yeni bir proje hazırlamak istiyordum. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile işbirliği içerisine girdik. Biz kadınların özel gününde çok özel bir defile ile öğrencilerimiz yararına podyumda olacağız” diye konuştu.

Herkes gönüllü

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğinden burs alarak eğitimlerine devam eden öğrenciler yararına düzenlenecek defile için herkesin gönüllü olarak seferber olduğunu belirten Şahin, “Ben yaptığım tasarımlardan ve hazırladığım 32 özel elbiseden hiçbir ücret talep etmiyorum. Benim tasarımlarımı giyerek podyumda tanıtacak mankenler de hiçbir ücret almayacak. 500 özel davetlinin katılacağı defile için satılan biletlerden elde edilen gelir öğrencilere harcanacak.” dedi. Defile için 5 adette çok özel şapka tasarladığını sözlerine ekleyen Şahin, şapkaların defile sonunda satışa çıkartılacağını gelirinin yine öğrencilere bağışlanacağını sözlerine ekledi.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2013, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER