Başkan Zolan’ın 30 Ağustos Mesajı

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan,30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili bir mesaj yayınladı.Başkan Zolan, Türk Milleti'nin 30 Ağustos'ta emsali görülmemiş bir zafer elde ettiğini söyledi

Başkan Zolan’ın 30 Ağustos Mesajı

Başkan Zolan, mesajında şu görüşlere yer verdi:
Türk Milleti’nin tarihte eşi görülmemiş bir mücadele sergilediği Kurtuluş Savaşı’nı sonlandıran 30 Ağustos Zaferi’nin yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.

Anadolu topraklarını paylaşmak isteyen düşmanlar karşısında tüm olanaksızlıklara rağmen, yüce Türk Milleti'nin vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazandığı bu zafer, bağımsızlık uğruna bu toprakların insanın neler yapabileceğini düşmanlarına ve dostlarına bir kez daha göstermiştir.

30 Ağustos Zaferi, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olmasının yanında, yalnızca bizim değil; tüm mazlum ulusların, hatta tüm insanlığın, özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir adımın bayramıdır. Türk Ulusu, 30 Ağustos Büyük Zaferi ile insanlığa, insanca yaşamanın ancak özgür, bağımsız ve egemen bir ulus olmakla gerçekleşebileceğinin en güzel örneğini verirken, bu uğurda her türlü özveriye katlanmaya daima hazır olduğunu da göstermiştir.

Bugün bizler de bu şanlı tarihin mirasçısı olarak Türkiye Cumhuriyeti'ni muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Milletçe birlik ve beraberlik içinde elde ettiğimiz başarılar, ülkemizin yolunun açık olduğunun en somut göstergesidir.

Ülkemizin birliği, huzuru, vatandaşlarımızın can can ve mal güvenliği uğrunda son dönemde verdiğimiz şehitlerimiz ise yüreğimizin yanmasına sebep olmuştur. Türkiye bütün oynanan oyunlara karşı gelişme ve ilerlemesini sürdürecek, dünyanın en önemli ülkelerinden biri olmaya devam edecektir. Bunu herkesin bilmesi gerekir.


Bu sebeple 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Atatürk'ü, silah ve dava arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2012, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243