Başkan Zolan: Ahilik milletin özü ve ustalığıdır

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, ahiliğin milletin özü ve ustalığı olduğunu belirterek, “Ahilik bu millete saygı, mesleğe saygı, manevi değerlere saygıyla helâl rızka giden yoldur.” dedi.

Başkan Zolan: Ahilik milletin özü ve ustalığıdır

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, ahiliğin milletin özü ve ustalığı olduğunu belirterek, “Ahilik bu millete saygı, mesleğe saygı, manevi değerlere saygıyla helâl rızka giden yoldur.” dedi. Zolan, Ahilik Haftası dolayısıyla Denizli Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği Başkanı Musa Çelikkol ve beraberindeki esnafları makamında kabul ederek bir süre görüştü. Ziyarete AK Parti Milletvekili Mehmet Yüksel ve İl Başkanı Avni Örki de katıldı.

Başkan Çelikkol, oda olarak hafta kapsamında çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına ziyaret yaptıklarını söyledi. Ahilik Haftası’nın geçmişte belirli illerde kutlandığını, son yıllarda ise bütün illerde kutlanmaya başladığını ifade etti. Başkan Zolan ise, “Ahilik kültürünün bugünlere gelmiş olması, yaşıyor olması Denizlimiz için ayrı bir güzelliktir. Bu nedenle haftanızı kutluyorum. İnşallah aynı bakışla, aynı duruşla, aynı yaşantıyla sizler de bu kültürü gelecek nesillere aktarırsınız ve hep beraber o mutluluğu yaşarız. Kendi değerlerimize sahip çıkabilirsek, o zaman biz oluruz. Eğer çıkamazsak, başka milletin değerleri bizim değerimiz haline gelir. Denizli Belediyesi olarak milli ve manevi değerlerimize sahip çıkma konusunda olağanüstü gayet gösteriyoruz.” dedi. Ziyaretin sonunda Oda Başkanı Çelikkol, Belediye Başkanı Zolan’a çiçek takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2012, 18:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243