Açılışa Kaymakamımız Sayın İrem Baha Yağan, Belediye Başkanı Mustafa Çoban,  İl Müftüsü Mehmet Aşık, İl İş Kur Müdürü  Fatih Işık, ve kurum amirleri katıldı.

HABERDENİZLİ.COM

Açılış konuşmasını yapan Kaymakam İrem Baha Yağan, Camilerimiz zengin ile fakirin, işçi ile işverenin, yönetenle yönetilenlerin, yabancıyla yerlinin buluştuğu bütünleştiği yerler olduğunu belirterek; "Camileri, mescitleri imar etmek en şerefli işlerdendir. Camiler esas itibariyle toplanılan yerlerdir. Camimizi koruyalım ona sahip çıkalım. Bu ibadet yerinin yapılmasında maddi ve manevi destekleri olan yapılmasına vesile olanlara, yardım edenlere, katkı verenlere, buraya gelenlere teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. Bu caminin içerisinde uzun, sağlıklı ömürlerle bol bol ibadet etmenizi ve bunu Cenabı Allah'ın size nasip etmesini diliyorum.” dedi.

Kaymakam İrem Baha Yağan'ın konuşmasının ardından konuşma yapan  İl Müftüsü Mehmet Aşık: “Allah’a ne kadar şükretsek azdır. Camiler Küba’da başlayıp Medine’de Peygamber mimarlığı ile devam eden ve daha sonra İslam coğrafyasının her yerine inşa edilen adeta bir ülkenin tapusu ve aidiyet sembolüdür. Bu camiyi yapmak ve içinde huzurla ibadet etme bahtiyarlığına ermiş bulunan Aziz Müslümanlar. İşte sizler bu topraklarda Müslümanlık tapusuna bir imza daha attınız. O halde cami yaptık artık görevimiz bitti demeyeceğiz. Birlik olmaya devam edeceğiz. Günde 5 defa okunan ezana ve çağrıya cevap vereceğiz ki camilerimizi manen de imar etmiş olalım. Sözlerime son verirken Temelinin atıldığı günden bu güne maddi ve manevi katkılarda bulunanlara,  ustalarımıza, işçilerimize, emeği geçen herkese ve özellikle ilgi alakasını bizlerden esirgemeyen Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Toplu fotoğraf çekiminin ardından açılış son buldu.

Kaymakam Yağan Bekilli'de Yapılan Hz. Ali Camii Açılışına Katıldı

Bekilli'de El İşi Sergisi Düzenlendi Bekilli'de El İşi Sergisi Düzenlendi