Denizli'nin Kale ilçesinde düzenlenen "Kale Turizm Günleri" etkinlikleri devam ediyor.

Kale Kaymakamlığı, Kale Belediyesi, Ziraat Odası iş birliğinde organize edilen ve 19 Mayıs'ta sonra erecek etkinlikte yöreye özgü gelenek ve göreneklerin yaşatılması amaçlanıyor.

Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri nedeniyle 2 yıldır turizm günleri programını yapamadıklarını söyledi.

İlçenin gelişimi ve tanıtımı için etkinliklere tekrar başladıklarını ifade eden Sağınç, "Kale'nin tarihi ve doğal güzelliklerinin, genel kültürünün ve gastronomisinin tanıtımına yönelik etkinlik yapıyoruz. Bu kapsamda yörük kültürünün tanıtılması ve yeni nesillere aktarılmasına yönelik çalışmaları da amaçlıyoruz." dedi.

Kale'de Ev Baklavası İçin Bayram Mesaisi Devam Ediyor Kale'de Ev Baklavası İçin Bayram Mesaisi Devam Ediyor

Öte yandan AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kale Kaymakamı Abdulkadir Şahin, Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici ve siyasi parti temsilcileri, program kapsamında Tabea Antik Kenti, Cevher Paşa Camisi ile İnceğiz Kanyonu'na yönelik düzenlenen gezilere katıldı.

Kale'de

Kale'de

​​​​​​​Kale'de