Seika Geline Türk Usulü Düğün

Denizli'de, Tahsin Serçal ile evlenen Seika Aikawa'ya Türk geleneklerine göre düğün yapıldı

Seika Geline Türk Usulü Düğün

Haberdenizli.com

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde Tahsin Serçal ile evlenen Japon Seika Aikawa, Türk geleneklerine göre yapılan düğünle dünya evine girdi. Seika Geline Türk Usulü Düğün

Japonya'da Türk restoranında müdürlük yapan Tahsin Serçal (30), 2,5 yıl önce müşterisi olan Japon Seika Aikawa (24) ile arkadaş oldu.

Arkadaşlıkları aşka dönüşen çiftin evlilik kararı alması üzerine Aikawa, evlilik kararını ailesini bildirdi. Japonya'da Türk usulüne göre kız istemenin ardından Denizli'nin Pamukkale ilçesindeki bir düğün salonunda kına gecesi düzenlendi.

Seika Geline Türk Usulü Düğün

Törende ailesi davetlileri tek tek karşılarken Japon gelin Aikawa'nın misafirlere karşı samimi tavır sergilemesi dikkatlerden kaçmadı. 

Düğün, damat Serçal ile gelin Aikawa'nın dans etmesiyle başladı. Gelin Aikawa'nın sağ avucuna kına yakıldıktan sonra pasta kesildi. 

Damat Tahsin Serçal, gazetecilere yaptığı açıklamada, teyzesinin oğlu Özgür Küçük sayesinde Japonya'ya gittiğini, teyzesinin oğlunun da Japon Maria Küçük ile evli olduğunu söyledi.

Japonya'da Türk restoranında müdürlük yaptığı sırada Seika Aiwaka ile tanıştığını söyleyen Serçal, bir süre arkadaş olduktan sonra birbirlerine aşık olduklarını ifade etti.

Seika Geline Türk Usulü Düğün

Ailesinin bu duruma ilk başta şaşırdığını ama daha sonra herkesin rızasını alarak evlilik kararı aldıklarını anlatan Serçal, "Seika Türkiye'ye geldiğinde bizim gelenek ve göreneklerimizi öğrendi. Japonya ile Türkiye'nin gelenek ve görenekleri hemen hemen aynı zaten. Seika'nın ailesi de Türkiye'yi çok sevdi. Burada geleneklerimize göre düğünümüzü yapıyoruz. Seika da çok eğleniyor." dedi.

Japon gelin Seika Aiwaka ise düğününün eğlenceli geçtiğini belirterek "Tahsin ile kahve içerken tanıştık. Arkadaşlığımız aşka dönüştü ve evlenmeye karar verdik. Bu konuyu aileme açtığımda çok şaşırdılar. Ama Tahsin'i tanıyınca çok mutlu oldular." diye konuştu.

Ailesinin Türkiye'yi çok sevdiğini anlatan Aiwaka, burada Türk müzikleri ile dans etmenin çok keyifli olduğunu aktardı.

Japonya'da kaplıcada çalıştığını söyleyen  Aiwaka, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde bulunan Pamukkale ve Karahayıt bölgesinin de çok güzel olduğunu belirtti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243