banner1029

Kale’de 45 çocuk sünnet edildi

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Kale Devlet Hastanesi’nde Denizli Kamu Hastaneleri Birliği ve Kale Kaymakamlığı tarafından her yıl geleneksel hale gelen sünnet organizasyonunun üçüncüsü Denizli Valisi Hasan Karahan’ın katılımı ile gerçekleşti.

Kale’de 45 çocuk sünnet edildi

Kale ilçe Devlet Hastanesinin bahçesinde gerçekleştirilen şölene; Vali Hasan Karahan, Kale Kaymakamı Murat Güneş, Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Berna Öztürk, aileler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Vali Hasan Karahan; “Güzel bir günde hayırlı bir iş için bir araya geldik. Geleneksel hale gelen ve bu yıl 3. düzenlenen bölgemizde ve ilçemizde beğenilen arzu edilen bir hizmet haline gelen toplu sünnet töreninde bir aradayız. Gerçekten tam bir Devlet Millet iş birliği ile hayırlı bir iş yapılmış. Denizlimiz bu konuda Türkiye’nin önder illerinden biri olmuştur.  Emeği geçen herkesi kutluyorum. Yavrularımıza bir ömür boyu sağlık, sıhhat ve mutluluklar diliyorum. Ailelerini kutluyorum.  Evlatlarının bu güzel gününü yaşadılar. Çocuklarımız artık sorumlu genç bir Türk evladı olarak memleketimizin hizmetinde olacaklar. Düzenlenen törenin hayırlı olmasını diler, tekrar emeği geçenlere teşekkür ederim.” dedi. 

Konuşmaların ardından şölen halkoyunları gösterisiyle devam etti. Gösteri sonrasında sünnet olan çocukları ziyaret eden Vali Hasan Karahan çocuklara çeşitli hediyeler verdi. 

Tolu sünnet şöleninin ardından Kale Kaymakamı Murat Güneş’i Makamında ziyaret eden Vali Hasan Karahan ilçede gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Bu yıl 3. düzenlenen Sünnet Şöleninde Sünnet olmak için Kale Devlet Hastanesi’ne başvuran toplam 45 çocuk gerekli kontrolleri yapıldıktan sonra, 2 gün sürecek organizasyonda ücretsiz sünnet olacaklar.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1204