Kale Devlet Hastanesi Yeni Atmalarla Güçlendi

Denizli Kale Devlet Hastanesi yeni hekim atamaları ile daha da güçlendi. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Genel Cerrahi Uzmanı ve bir Aile Hekimi Uzmanı’nın göreve başladığı Hastaneyi ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, hekimler ile bir araya geldi.

KALE 24.05.2018, 14:08
Kale Devlet Hastanesi Yeni Atmalarla Güçlendi
banner1641

HABERDENİZLİ.COM

Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, Kale Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti. İlçelerdeki sağlık kurumlarını güçlendirmeye devam ettiklerini dile getiren Öztürk, “En çok başvurunun yapıldığı Genel Cerrahi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ile Aile Hekimimizin göreve başlaması İlçemiz için büyük bir kazanım. Hekimlerimizin kadrolu olarak ilçelerde göreve başlaması hasta takibi ve devamlılık adına da çok önemli. Daha önce Hastanemizde ekip ruhu ile çok güzel başarılara imza attık. Kale Devlet Hastanemiz de dahil tüm hastaneleri ile HIMSS Dijital Hastane Seviye-6 kriterlerini yerine getirerek Türkiye’nin ilk dijitale geçmiş iliyiz. Yani bir dijital hastanede görev yapacaksınız, sistemsel olarak alt yapımız hazır, sizlerin de tüm işlemlerinizi bu dijital sistemde yapmanızı istiyoruz. Hastanemizde sizler ile de güzel başarılar yakalayacağımızı ve vatandaşlarımıza en iyi kalitede sağlık hizmeti vereceğimize inanıyorum. İlçemize hoş geldiniz, hayırlı olsun” dedi.

Kale Teknolojik Olarak Da Yenileniyor, Yeni Digital Röntgen Cihazının Kurulumu Yapıldı

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk ve protokol üyeleri, toplantının ardından Röntgen birimini ziyaret ederek yenilenen röntgen cihazını yerinde inceledi. Son teknoloji ve yerli marka bir röntgen cihazı Sağlık Bakanlığımız tarafından hastanemize gönderildiğini ifade eden Öztürk, İlçelerde bulunan sağlık tesislerini gerek fiziki gerekse tıbbi anlamda güçlendirme ve yenileme çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Öztürk: “Kale Devlet Hastanemizde yeni bir röntgen cihazı ihtiyacımız vardı. Bakanlığımıza talepte bulunduk, Bakanlığımız da tamamen son teknoloji cihazımızı Hastanemize gönderdi. Daha önceki cihazımızı da dijitalize etmiştik ancak yeni cihazımızda görüntü kalitesi de üst düzeyde. Bundan böyle Kale’de vatandaşımız röntgenini çektirip daha doktorun yanına dönmeden sonucu ekrana düşecek. Yani Hastanemiz yeni hekim kadrosu ve yenilenen modern cihazı ile çok daha güçlü. Sadece hastanelerimiz değil elbette Aile Sağlığı Merkezleri, Toplum Sağlığı Merkezleri ve Sağlık Evlerimizin durumu da çok önemli. Oraları da ziyaret edip ne eksik varsa teknik ve personel anlamında tespit ediyor en hızlı şekilde ekibimizle birlikte çözüme kavuşturuyoruz. Bu anlamda Kale İlçemizde de hiç kimsenin şüphesi olmasın en küçük mahallemize kadar ne eksik varsa hepsini tamamlayacağız” diye konuştu.
 
 

banner1640
Yorumlar (0)