Beslenme Dostu Okul Projesine Rekor Katılım 

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programının Okullarda Obezite ile Mücadelede Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Düzenli Fiziksel Aktivite Alışkanlığının Kazandırılması başlığı kapsamında, “Beslenme Dostu Okul Projesi” uygulanmaktadır.

KALE 11.09.2017, 10:55 11.09.2017, 11:08
Beslenme Dostu Okul Projesine Rekor Katılım 

Programın amacı ülke genelinde Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi/özel okul/kurumların sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında teşvik edilmesi ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul ortamı ve öğrenci sağlığının geliştirilmesidir. Projeye başvurmak için Beyaz Bayrak önkoşulu gerekmektedir. Beyaz Bayrak temizlik konusunda belirlenmiş birtakım kriterleri tamamlayan okullarda sağlık ve temizliği simgeleyen belgedir. Beyaz Bayrak sahibi olan okullar kılavuzda belirtilen dosyayı hazırlayıp beslenme dostu okul programına başvurmaktadırlar.

Denizli'de 581 okul Beyaz Bayrak sertifikası almaya hak kazanırken bu okullardan 58 tanesi beslenme dostu okul ünvanı almıştır. Kale ilçesinin Beyaz Bayraklı 21 okulundan 13 tanesi beslenme dostu okul ünvanı elde ederek %62'lik oranla tüm ilçeler içinde birinci olmuştur. 2017-2018 eğitim döneminde ilimizde çok sayıda okulun bu ünvanı alarak çocuklarımızın sağlıklı beslenmelerine çok önemli bir katkı sağlaması bekleniyor.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)