PAÜ’de doğum öncesi hazırlık kursu açılacak

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ)’nde, çiftlerin güzel bir doğum deneyimi yaşamasını sağlamak ve anne baba olmaya hazırlamak için ücretsiz Doğum Öncesi Hazırlık Kursu açılacağı bildirildi.

PAÜ’de doğum öncesi hazırlık kursu açılacak

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ)’nde, çiftlerin güzel bir doğum deneyimi yaşamasını sağlamak ve anne baba olmaya hazırlamak için ücretsiz Doğum Öncesi Hazırlık Kursu açılacağı bildirildi. PAÜ Denizli Sağlık Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Pınar Serçekuş, dünyada çok eskiye dayanan bu kursların, Türkiye’de 2000’li yılların başlangıcından itibaren yaygınlaşmaya başladığını söyledi.

Yrd. Doç. Dr. Serçekuş, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “unların çoğu büyük şehirlerde olup ücretlidir. Denizli’de ise daha önce böyle bir kurs açılmamıştır. PAÜ Denizli Sağlık Yüksekokulu’ndaki öğretim üyeleri tarafından üniversitenin desteklediği bir proje olarak başlatılan bu kurs, ilde ilk olma özelliği taşımaktadır. Eğiticilerin, doğum öncesi eğiticilik konusunda uluslararası kabul görmüş kurumlardan sertifikaları bulunmaktadır. Bu kursla anne ve baba adayları gebelik, doğum, emzirme ve bebek bakımına yönelik güvenilir kaynaklardan bilgi alabilecektir. Birbirleriyle bilgi ve deneyim paylaşma fırsatı bulabileceklerdir. Eğitimlere hemen başlanacaktır.”


Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2012, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER