Olay, Çameli ilçesi Bıçakçı Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; tek başına yaşayan 62 yaşındaki İsmail Ceylan, 19 Eylül 2022 Pazartesi günü evden ayrıldı. Aile yakınları bir süre Ceylan’dan haber alamadı. Çiftçilik işleri uğraşan Ceylan’ın yakın bir yerlerde olduğunu düşündü. Ceylan, telefonlarına cevap vermemesi üzerine aile 7’inci günün sonunda 26 Eylül 2022 Pazartesi günü jandarmaya kayıp başvurusunda bulundu. İhbar üzerine harekete geçen jandarma ve AFAD ekipleri, Ceylan için arama çalışması başlattı.

SERADA ÖLÜ OLARAK BULUNDU

Mahallede bulunan bir seradan kötü kokular geldiğini belirten bir vatandaş, sera sahibi Tahsin Y.’ye bildirildi. Tahsin Y., serasını kontrol  ettiğinde Ceylan’ın cansız bedeni ile karşılaştı. Sera sahibi Tahsin Y., jandarma ekiplerine ihbarda bulundu. Arama çalışmalarının 12’inci gününde ölü olarak bulunan Ceylan, evine 400 metre uzaklıkta olduğu tespit edildi. Ceylan’ın uzun süre önce ölmesi nedeniyle üzerinde herhangi kesici-delici ve ateşli silahla yaralama izi bulunamadı.

TOPRAĞA VERİLDİ

Ceylan’ın cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Pamukkale Üniversitesi Adli Tıp morguna kaldırıldı. Ceylan’ın cenazesi aile yakınları tarafından alındı. Bıçakçı Mahallesi Mezarlığına götürülen Ceylan, cenaze namazının ardından toprağa verildi.

CEYLAN’IN ÖLÜMÜYLE İLGİLİ 1 KİŞİ TUTUKLANDI

Ceylan’ın evinde yapılan aramada bir valiz hazırladığı ve bir not yazdığı tespit edildi. Notta, “Eğer ölürsem ölümümden yazdığım isimler sorumludur” ibaresinin yer aldığı belirtildi. Yaklaşık 2-3 aydır köye gelip gittiği öğrenilen Serkan B.’nin Ceylan’ın yanında kaldığı öğrenildi. Olayla ilgili yürütülen soruşturmada Serkan B., gözaltına alınmıştı. Yapılan araştırmalar ve telefon görüşmeleri kaydının incelemesinin ardından dün gece nöbetçi mahkeme tarafından Serkan B. kasten yaralama ve ölüme sebebiyet verme suçundan tutuklanarak Kocabaş Cezaevine gönderildi.