Yıldırım Yangına Neden Oldu

banner1386

Denizli'nin Çameli ilçesinden görülen sağanak yağış hayatı felç etti. Yıldırım düşmesi sonucu orman yangını çıkarken , ilçe genelinde derelerin taşması sonucu sel meydana geldi.

İLÇE 04.09.2016, 17:56
Yıldırım Yangına Neden Oldu
Denizli'nin Çameli ilçesinde dün öğleden sonra meydana gelen sağanak yağış, Elmalı / Taşçılar Mahallesi Ağlı Yaylasına düşen Yıldırım  orman yangınına neden oldu. Çameli orman işletme müdürlüğü yangın söndürme ekibinin anında müdahalesiyle yangın büyümeden söndürüldü.

Orman yagınınyla birlikte aniden bastıran yağmurun ve 20 dakika süren dolu yağışının etkisiyle sel meydana geldi. Elmalı Mahallesindeki yollar kapandı. İlçe genelindeki derelerin taşması  ve dağlardan gelen suyun etkisiyle ilçe halkı zor anlar yaşadı. Bazı dere yatakları taşarken bazı mahallelerde ise dağlardan gelen parçalar yolu kapattı.

Denizli Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler tarafından yağış sonucunda bozulan ve kapanan yollar tekrar ulaşıma açarak hayat normale döndü. Herhangi bir olumsuzluk yaşanmasi için ekiplerin çalışması devam ediyor. Çameli Belediyesi Fen işlerine bağlı ekipler Çameli'de yağış sonrasi bozulan yollarda çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.

MAHALLE SAKİNLERİ TEŞEKKÜR ETTİ

Elmalı Mahallesi sakinleri  uzun zamandır bu kadar etkili bir yağış görmediklerini ve 20 dakika süren dolu yağışı mahallede kar yağışı gibi hissedildiğini ve şaşırdıklarını ifade ettiler. Yapılan çalışmalardan dolayı Çameli Belediye Başkanı Cengiz. Arslan ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a teşekkür ettiklerini söylediler.

Etkili olan dolu ve sağanak yağış ve yıldırım düşmesi sonucu orman yangınında herhangi  bir can ve mal kaybına neden olmadığı bildirildi.
Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)