Vali Altıparmak Çivril'de Elma Üreticileri İle Bir Araya Geldi

banner1386

Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak Çivril’i ziyaret ederek bir dizi incelemelerde bulundu.

İLÇE 20.10.2016, 09:57 Zekican ŞENKAYA
Vali Altıparmak Çivril'de Elma Üreticileri İle Bir Araya Geldi
Denizli valisi Dr. Ahmet Altıparmak Çivril’de şehit düşen Uzman Çavuş Mustafa Dobur’un eşi Hasibe Dobur’u baba evinde ziyaret ederek başsağlığı diledi.

Çivril Kaymakamı Orhan Burhan, Çivril Belediye başkanı Dr. Gürcan Güven belediye başkan yardımcıları ve beraberindekiler ile birlikte Hasibe Dobur’un Kızılcasöğüt mahallesinde bulunan baba evine gelen vali Dr. Ahmet Altıparmak Şehit Uzman Çavuş Mustafa Dobur ailesine başsağlığı diledi.

Aile ile bir süre sohbet eden Vali Dr. Ahmet Altıparmak daha sonra Emirhisar mahallesine geçerek Elma Tasnifleme ve Paketleme tesisi önünde elma üreticileri ile bir araya geldi.

VALİ ALTIPARMAK ELME ÜRETİCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ
 Çivrilli Elma üreticilerinin bu yıl dip elması tabir edilen çürük elmalarını 10 kuruşa satamaması ile ilgili olarak üreticilerin sıkıntılarını dinleyen Vali Dr. Ahmet Altıparmak Elmanın sadece sofralık olarak değerlendirilmemesini ve farklı sektörlerde de kullanmak suretiyle daha rahat Pazar bulunması gerektiğini söyleyerek “ciddi bir elma üretimi olan Çivril’de birlik olarak hareket edilmesi ve Elmanın farklı gıda sektörlerine pazarlanması üreticiyi bu tür sıkıntılardan kurtaracaktır” dedi.

Emirhisar mahallesinden sonra Beydilli mahallesine geçen ve Işıklı gölünün durumu hakkında bilgi alan Vali Dr. Ahmet Altıparmak daha sonra Gökgöl mahallesine gitti. Vali Dr. Ahmet Altıparmak Beydilli ve Gökgöl mahallesi ziyaretlerinden sonra programını tamamlayarak Çivril’den ayrıldı. 
Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)