Kurban Derileri Çöpe Atıldı

Önceki yıllarda, Kurban Bayramı öncesi günlerce televizyon karşısına çıkıp derilerin Türk Hava Kurumu'na bağışlanması gerektiğiyle ilgili programlar yapılırken bu yıl yoğun bir talep olmadığı belirtildi. Denizli'nin Acıpayam ilçesinde cami yararına toplanan deriler tuzlanmadığından çöpe atıldı.

Acıpayam Gazetesi'nin haberine göre Denizli'nin ilçesi Acıpayam’a bağlı Gölcük Mahallesinde Cami yararına kurban derileri toplandı. Çarşıdaki Cami altında bir odada toplanan kurban derileri bayramın son günü tuzlanmadığı için kurtlandığı fark edilince Belediyenin çöp kamyonu vasıtasıyla çöpe gitti.

TUZLANMAYAN DERİLER TELEF OLDU
Gölcük Mahallesi Muhtarı Hikmet Yüsen konu hakkında “Cami yararına deri toplandı. 113 adet kuzu, 116 adette keçi derisi 1 adette dana derisi geldi. Getirilen derilerin bazıları tuzlanmamış. Tuzlanmayan deriler kurtlandığı için çöpe atılmak zorunda kaldı” dedi.

Öte yandan kurban bayramında ayrı bir yeri deri piyasasının bu yıl sakin olduğu belirtildi. Toplanan keçi derilerin 5 TL, koyun derilerinin ise 1 TL'ye alındığı ifade edildi.  

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2016, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER